RTX 3070 sistem nasıldır?

Termel macun değişmesem ne gibi sorunlarla karşılaşırım esgi biligsayarımda 1 yıl değişim yapmamıştım isi aynı derecelerdedyi amma bu beni çok üzüyor birşeyle değiştirmek

Termel macun değişmesem ne gibi sorunlarla karşılaşırım esgi biligsayarımda 1 yıl değişim yapmamıştım isi aynı derecelerdedyi amma bu beni çok üzüyor bir şeyle değiştirmek.

Sıcaklık değerleri için önemli toz birikmesi ısınmayı arttırabilir.

Termal macun değişmesem ne gibi sorunlarla karşılaşırım eski bilgisayarımda 1 yıl değişim yapmamıştım isi aynı derecelerdeydi amma bu beni çok üzüyor bir şeyle değiştirmek.
Toz ve ısıyı iletemeyen kurumuş bir macun sıcaklıkları arttıracaktır. Buda zamanla donanımınızın yüksek sıcaklıktan dolayı daha hızlı ömrünü tüketmesine sebebiyet verecektir. Onun dışında sınır değere ulaşan sistem kendini kapatacaktır. Kapatmadığı zamanlarda termal throttle dediğimiz işlem gerçekleşip sistem kendini yükten düşürüp anlık takılmalara sebebiyet verecektir. Tozunda çok çok düşük ihtimaller olsa da sisteme zarar verdiğini de unutmamak lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…