RTX 3070 sistemde görüntü gelmiyor

tahababatas

Hectopat
RAM
Corsair 8x2 Ddr4 16gb 3600 MHZ CL18 RAM
SSD veya HDD modeli
M2 SSD 1TB
Ekran kartı
Zotac RTX 3070 TWIN EDGE 8G
Anakart
Gigabyte a520m
İşlemci
Ryzen 5 5600
Herkese selam,
Daha önce 3070 sistemimde arıza ile ilgili bir konu açmıştım. Sorun güç kaynağı uzatma kablosuydu.
Şimdi ise sistemde ekran gelmemeye başladı dün normal şekilde kullanabilir iken bugün sistem açılırken bütün fanlar dönüyor tam devirde ama hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Ayrıca fanların devir düştüğü de yok normalde tam devirde kullanmıyorum çünkü ve sorunsuz şekilde açılırken 5 saniye sonra kendi devrine dönerdi.
RAM'leri çıkartıp taktım. Yerlerini değiştirdim. Başka bir RAM kullandım. Tek slot olacak şekilde çalıştırdım ama hiçbir deneme olmadı.
BIOS pilini çıkartıp yarım saat sonra takip tekrar çalıştırdım ancak hiçbir deneme olmadı.
Ekran kartını söküp tekrar taktım ancak yine olmadı.
Bütün parçaların yerine oturmasını kontrol ettim ancak yine olmadı.
Sistemin statik elektriğini aldım ancak yine olmadı.

Denediğim çözümler bu şekilde nasıl çözülür bir türlü anlamadım yardımcı olursanız çok sevinirim çok teşekkür ederim şimdiden.

Herkese selam,
Daha önce 3070 sistemimde arıza ile ilgili bir konu açmıştım. Sorun güç kaynağı uzatma kablosuydu.
Şimdi ise sistemde ekran gelmemeye başladı dün normal şekilde kullanabilir iken bugün sistem açılırken bütün fanlar dönüyor tam devirde ama hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Ayrıca fanların devir düştüğü de yok normalde tam devirde kullanmıyorum çünkü ve sorunsuz şekilde açılırken 5 saniye sonra kendi devrine dönerdi.
RAM'leri çıkartıp taktım. Yerlerini değiştirdim. Başka bir RAM kullandım. Tek slot olacak şekilde çalıştırdım ama hiçbir deneme olmadı.
BIOS pilini çıkartıp yarım saat sonra takip tekrar çalıştırdım ancak hiçbir deneme olmadı.
Ekran kartını söküp tekrar taktım ancak yine olmadı.
Bütün parçaların yerine oturmasını kontrol ettim ancak yine olmadı.
Sistemin statik elektriğini aldım ancak yine olmadı.

Denediğim çözümler bu şekilde nasıl çözülür bir türlü anlamadım yardımcı olursanız çok sevinirim çok teşekkür ederim şimdiden.
Görüntü almaya çalıştığınız kablo nedir?

Kabloda herhangi bir problem yokmuş başka kablo ile denedim yine olmadı. Zaten kabloluk bir sorun olmadığını düşünüyorum çünkü fanlar düşük devire inmiyor. Hep tam devirde çalışıyor.

Geri
Yukarı