RTX 3070 sistemde Hogwarts Legacy 20 FPS veriyor

kakyuz

Centipat
Daha fazla  
Selam,

RTX 3070 ekran kartı, Intel i5 12. nesil işlemci, 16 GB RAM ile 20-50 arasi stabil olmayan performans aliyorum. Yer yer FPS 10-15 arasina bile dusuyor. Bircok islemi denedim ama cozumunu bulamadim. Ozellikle Reddit'te konuyla ilgili 3070 ekran kartindan kaynakli oldugu soyleniyor. Bu konuda bilgisi olan ya da çözümü icin yardimci olacak birileri var mi?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
3080'de de kötü performans veriyor. Tamamen oyunun berbat optimizesinden kaynaklı. Ve hiçbir sorun yokmuş gibi hala güncelleme getirmediler. Oyun ortaya atıldı ve geri çekildiler.

Selam,

RTX 3070 ekran kartı, Intel i5 12. nesil işlemci, 16 GB RAM ile 20-50 arasi stabil olmayan performans aliyorum. Yer yer FPS 10-15 arasina bile dusuyor. Bircok islemi denedim ama cozumunu bulamadim. Ozellikle Reddit'te konuyla ilgili 3070 ekran kartindan kaynakli oldugu soyleniyor. Bu konuda bilgisi olan ya da çözümü icin yardimci olacak birileri var mi?

Teşekkürler.
Oyunun optimizasyonu iğrenç. Şu anda oynanması en müsait ps5 ve xbox series x konsolları. İnşallah yakın zamanda optimize ederler.

3080'de de kötü performans veriyor. Tamamen oyunun berbat optimizesinden kaynaklı. Ve hiçbir sorun yokmuş gibi hala güncelleme getirmediler. Oyun ortaya atıldı ve geri çekildiler.
Oyundan kaynakli oldugunu dusunuyorum bende ama bazi kullanicilar da hic problem yasamamis. 20 gun oldu oyunu alali, oynamak istiyorum ama bu sekilde gram keyif vermiyor.

Oyundan kaynakli oldugunu dusunuyorum bende ama bazi kullanicilar da hiç problem yasamamis. 20 gun oldu oyunu alali, oynamak istiyorum ama bu sekilde gram keyif vermiyor.

Optimizasyon için denge yaması bekleyin hocam. Düzelttikleri zaman oynarsınız. 8 GB VRAM az olsa da 20 FPS'lere kadar düşürecek değil.

Oyundan kaynakli oldugunu dusunuyorum bende ama bazi kullanicilar da hic problem yasamamis. 20 gun oldu oyunu alali, oynamak istiyorum ama bu sekilde gram keyif vermiyor.
Bugün 3 oldu zaten böyle forum göreli :D yani demek istediğim tek değilsiniz optimizasyon sıkıntısı yaşayan.bendede aynısı oluyor diye o yüzden iade etmiştim

@kakyuz Oyun VRAM ve RAM canavarı. Daha çok RAM problem oluyor. Benim de 16GB RAM var ve doğru düzgün keyif alarak oynayamıyorum. FPS aşırı dalgalanıyor. Stabillik yok. Bu yüzden kasmalar oluyor. Berbat optimizesiyle çıkış yapan bir oyun. Çoğu kişi dile getiriyor ama firma kulaklarını tıkamış ve gözlerini kapamış durumda. Verdiğim paraya gerçekten üzüldüm. Ahım şahım bir oyun da değil. Ama o kadar para verip tadını çıkaramıyoruz :)

Yeni konular

Geri
Yukarı