RTX 3070 sisteme 600W PSU yeterli mi?

Gökhan Şenak

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Arkadaşlar ben bilgisayarı toplarken kasayı ayrı satın aldım donanımları ile ekran kartını ayrı satın aldım. Kafamı kurcalayan husus ise bu sisteme bu güç kaynağının yetip yetmeyeceği. İleride bana sorun çıkartıp çıkartmayacağı. Bilgileriniz ile beni bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler.

• KO RTX 3070.
  • Gigabyte B450 Aorus Elite.
  • Ryzen 5 3600.
  • Adata XPG Spectrix S20G 500GB.
  • 16 GB Corsair Vengeance 3000 MHz.
  • Zalman S3 kasa.
  • Cooler Master MasterWatt Lite 600W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Arkadaşlar ben bilgisayarı toplarken kasayı ayrı satın aldım donanımları ile ekran kartını ayrı satın aldım. Kafamı kurcalayan husus ise bu sisteme bu güç kaynağının yetip yetmeyeceği. İleride bana sorun çıkartıp çıkartmayacağı. Bilgileriniz ile beni bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler.

• KO RTX 3070.
  • Gigabyte B450 Aorus Elite.
  • Ryzen 5 3600.
  • Adata XPG Spectrix S20G 500GB.
  • 16 GB Corsair Vengeance 3000 MHz.
  • Zalman S3 kasa.
  • Cooler Master MasterWatt Lite 600W.
Normalde yeter ancak bende 750W 80+ almandan yanayım. Biraz ileri dönük bir PSU seçmende fayda var.

Kullandığınız psu 12v kanalından 552w veriyor. Aslında ucu ucuna yetiyor diyebiliriz. Siz yine de oc falan yapmayın. İndirimde falan yakalarsanız ileriye dönük olması açısından 750w psu alabilirsiniz.

Kullandığınız psu 12v kanalından 552w veriyor. Aslında ucu ucuna yetiyor diyebiliriz. Siz yine de oc falan yapmayın. İndirimde falan yakalarsanız ileriye dönük olması açısından 750w psu alabilirsiniz.
Zalman z3 plus kasaya sahibim o sizce yeter mi ? İlk aşama için ileriye dönük upgrade yapmayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı