RTX 3070 Ti i5 12400F sistem düşük FPS veriyor

Linki bıraktığım oyunlarda test edip karşılaştırdım sadece, Days Gone ve Elden Ring'i deneyemedim. Sahip değilim.
Tamam ama bu şekilde sorunu anlayamayız. MSI Afterburner ile değerler açıkken oyun içinden ekran görüntüsü atabilirsiniz. GoW olabilir mesela, bu tarz oyunlar.

Oyun sırasındaki kullanım sıcaklık vb. değerleri paylaşır mısınız?

Örnek Warzone'den konuşacak olursak, Gpum genelde 55-58 arası, işlemcim ise ortalama oda 50-55 idi.

Tamam ama bu şekilde sorunu anlayamayız. MSI Afterburner ile değerler açıkken oyun içinden ekran görüntüsü atabilirsiniz. GoW olabilir mesela, bu tarz oyunlar.

Elbette atabilirim. Ancak akşama doğru olabilir şu anda ofisteyim çalışıyorum. Sosyale de danışmak istedim şu anda. Aktif olursanız yardımlarınızı bekliyorum.

Örnek Warzone'den konuşacak olursak, Gpum genelde 55-58 arası, işlemcim ise ortalama oda 50-55 idi.

Elbette atabilirim. Ancak akşama doğru olabilir şu anda ofisteyim çalışıyorum. Sosyale de danışmak istedim şu anda. Aktif olursanız yardımlarınızı bekliyorum.
Online oyunlarda GPU kullanımı düşük olması normal. AAA oyunlarda %98'e dayanıyorsa sorun yoktur.

İşlemcinin turbosu açık değil mi?

Aynı ayarlar. Aynı oyunlar atıyorum linkide hepsini denedim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Her oyunda da FPS'im daha da azdı aynı Spec'ler ile olmasına rağmen.

Hocam yanlış bilgi olabilir ama bu videolarda RTX 3070 ve işlemci hariç diğerleri en iyisinden diye biliyorum (yanlış bilgi olabilir bazı videolar böyle) acaba istesem sisteminiz kaç watt ve RTX 3070 özellikleri pek bilmiyorum VRAM'iniz ne kadardır?

Yeni konular

Geri
Yukarı