RTX 3070 Ti için işlemci önerisi

5600X öneririm mükemmel FPS alıyorsunuz.
( Not: Kullandığım ekran kartı RTX 3080 )
Far Cry 6 da 5600X ile 130 FPS Ultra ayarlarda oynanıyor. 2K görüntüde.
Ayrıca Valorant gibi oyunlarda 600 - 800 FPS arasında oynuyorum.
Ayrıca Intel i5 12400F daha önce denedim işlemci gerektiren oyunlarda yarısı kadar performans anca almıştım. Oyun oynamak istiyorsanız AMD işlemci öneririm.

Ayrıca bunu öneririm.

Son düzenleme:
Ben ağırlıklı olarak hikaye tabanlı oyunlar çevirimdışı oyunlar oynuyorum. Misal Hitman 3, Far Cry 6 vs. gibi. Bu tarz oyunlarda hangi çekirdek daha avantajlı oluyor peki? Yoksa tüm oyunlar için mi geçerli bu durum oyun oyundur mantığı hesabı.
Tüm oyunlar için geçerli. Oyunların çoğunluğu da tek çekirdek performansına göre FPS verir zaten. Ancak oyunun arka planında başka bir iş yapmak isterseniz yada video render'ı yayıncılık gibi işlerle uğraşmıyorsanız İntel öneririm FPS sizin için çok önemliyse. Aklınıza şöyle bir durum da gelmesin sakın ; İntel aldım herşeyden üstün performans alacağım, AMD işlemciler tamamen fiyat performans odaklı işlemciler. AMD'de oyunu sorunsuz oynatır. Örnek vermek gerekirse Hitman 3' de AMD ile 60 FPS alıyorsan muadil işlemcinin İntel tarafında 65 FPS alırsın. Karar sana kalmış. Rakamlar temsili tabii.

Örneğin ben Ryzen 7 3700X işlemci ve RTX 3070 Ti ekran kartı kullanıyorum. İşlemcim seneler önce alınmış olmasına rağmen beni hala çok rahat bir şekilde idare ediyor. İntel'de her yeni nesilde yeni bir anakart da almanız gerekir. Bunu da göz önünde bulundurun.

Tüm oyunlar için geçerli. Oyunların çoğunluğu da tek çekirdek performansına göre FPS verir zaten. Ancak oyunun arka planında başka bir iş yapmak isterseniz yada video render'ı yayıncılık gibi işlerle uğraşmıyorsanız İntel öneririm FPS sizin için çok önemliyse. Aklınıza şöyle bir durum da gelmesin sakın ; İntel aldım herşeyden üstün performans alacağım, AMD işlemciler tamamen fiyat performans odaklı işlemciler. AMD'de oyunu sorunsuz oynatır. Örnek vermek gerekirse Hitman 3' de AMD ile 60 FPS alıyorsan muadil işlemcinin İntel tarafında 65 FPS alırsın. Karar sana kalmış. Rakamlar temsili tabii.

Örneğin ben Ryzen 7 3700X işlemci ve RTX 3070 Ti ekran kartı kullanıyorum. İşlemcim seneler önce alınmış olmasına rağmen beni hala çok rahat bir şekilde idare ediyor. İntel'de her yeni nesilde yeni bir anakart da almanız gerekir. Bunu da göz önünde bulundurun.

Peki 5600X yerine 5600 alsak pek bir farkı yok sanırım en azından oyunlarda. Fark ödemeye değer mi?

5600X öneririm mükemmel FPS alıyorsunuz.
( Not: Kullandığım ekran kartı RTX 3080 )
Far Cry 6 da 5600X ile 130 FPS Ultra ayarlarda oynanıyor. 2K görüntüde.
Ayrıca Valorant gibi oyunlarda 600 - 800 FPS arasında oynuyorum.
Ayrıca Intel i5 12400F daha önce denedim işlemci gerektiren oyunlarda yarısı kadar performans anca almıştım. Oyun oynamak istiyorsanız AMD işlemci öneririm.

Ayrıca bunu öneririm.

5600'e ne dersiniz peki fark verip 5600X almaya değer mi? Çok bir fark yok diyorlar.

Aradaki farkı merak ediyorsanız bu videoyu izleyebilirsiniz. Birçok oyunda fark bile yok 5600 de alabilirsiniz bütçenize göre.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı