Çözüldü RTX 3070 Ti kartlardaki fiyat farkının sebebi nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Murat Salmanow

Centipat

Arkadaşlar bunların arasındaki fark nedeni nedir? Neredeyse 15 bin TL fark var. 2. el falan olabilir mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çok güzel gözüküyor acaba, benim geçmem için değer mi? RTX 3070 Dual 8 GB ekran kartım var buna geçmek için değer mi acaba bir de R5 5600X işlemcim var darboğaz yapar mı, ve RTX 3090'dan daha iyi değil mi?

5600X besler, fazladan 4 GB VRAM ve DLSS 3.0 fazlasıyla değer.
Ultra extrem her şey köklü ayarlarda Forza Horizon 4 de 240 FPS maksimum 71 dereceyi görüyor.
High ayarlarda ise 60-66 arası gidiyor.

Şimdi VRAM sıkıntısı ve 8 GB olduğu için tedirgin oldum 4000 serisine geçmek istedim ama pahalı gözüküyor ve bu kart cazip geldi açıkçası bana.

Şunlar nasıl hocam ve neden ucuzlar?

Bu sıcaklık değerleri çok çok normal yerinde olsam değiştirmeyi düşünmem

Ucuz değil piyasası bu. Sen kazık atanlara bakıp diğerlerini ucuz ya da kötü zannediyorsun o kadar.

Yo dostum ben sadece fiyat performans arıyorum bunu aldığım zaman kart alev falan almasın, elimde patlamasın yani sosyalde kullanan var ise Colorful marka ya da bu 4070'in markası.

Tabii ki de dostum ben güzel bir performanslı ekran kartına geçmek istiyorum zaten.

Bu sıcaklık değerleri çok çok normal yerinde olsam değiştirmeyi düşünmem
Benim endişem vram böyle 12gb olan ekran kartına geçmek istiyorum .

Ucuz değil piyasası bu. Sen kazık atanlara bakıp diğerlerini ucuz ya da kötü zannediyorsun o kadar.
Bir de dediğim yenileyeyim yani bu galaxla alakalı bir problem var mıdır acaba sıcaklıkla ilgili. Bir de işlemcim r5 5600x ekran kartını alınca işlemciyi de upgrade etmeme gerek var mı acaba.

Yo dostum ben sadece fiyat performans arıyorum bunu aldığım zaman kart alev falan almasın, elimde patlamasın yani sosyalde kullanan var ise Colorful marka ya da bu 4070'in markası.

4070'i için bir şey diyemem ama Colorful 4060 Ti olanı boşta 35, yükte 62-63 derece.

Şu anda odada tek alev atan benim sıcak havadan dolayı.

4070'i için bir şey diyemem ama Colorful 4060 Ti olanı boşta 35, yükte 62-63 derece.

Şu anda odada tek alev atan benim sıcak havadan dolayı.
Sorma ya reis en son eve havuz kurucam, galaxın 4070 versiyonu nasıl acaba?

İş görür. Benimki ise bu modelden, hiçbir koşulda üzmeyeceğinden eminim koç gibi kart yapıyor Colorful son zamanlarda.

Çok güzel gözüküyor acaba, benim geçmem için değer mi? RTX 3070 Dual 8 GB ekran kartım var buna geçmek için değer mi acaba bir de R5 5600X işlemcim var darboğaz yapar mı, ve RTX 3090'dan daha iyi değil mi?

5600X besler, fazladan 4 GB VRAM ve DLSS 3.0 fazlasıyla değer.

Çözüm

Geri
Yukarı