RTX 3070 Ti sistem için işlemci önerisi

Şuan elimdeki i9 9900K ile istediğim FPS'i alamıyorum. Daha güçlü bir işlemci şart o zaman.
Dediğim gibi FPS oyunları için L3 önbelleği önemli. Çekirdek performansıda aynı şekilde.

İntel de önerirseniz listeme eklerim. R7 5800X3D ile elimdeki i9 9900K'dan daha iyi performans alır mıyım?
Ryzen 7 5800X3D L3 cache 100MB ve çekirdek performansı daha iyi. Test videosuna bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
Tercihimi i9 12900K'dan yana kullanacağım gibi gözüküyor. Test videolarında rakiplerine göre geride kalmamış ve bir dönemde i9 12900K için en güçlü oyun işlemcisi deniliyordu. Ayrıca 16 çekirdek ve 5.2 GHz olmasından dolayı doğru bir tercih olur diye düşünüyorum.

Ve bu işlemci için en az 360mm sıvı soğutma gerekir, 360mm sıvı soğutma da halihazırda kullandığım kasaya sığmıyor. 🙂

Hocam i9 12900K 3070 Ti için kat kat fazla yeterli. FPS kaybı veya performans sorunu yaşamayacaksınız. İşlemci kendini zorlamadan çalışacak. Bu bir darboğaz mı derseniz evet terim olarak öyle fakat bunun performansa etkisi yok. Ayrıca ileride ekran kartı yükseltmek isterseniz. 12900K daha doğru bir seçim olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tercihimi i9 12900K'dan yana kullanacağım gibi gözüküyor. Test videolarında rakiplerine göre geride kalmamış ve bir dönemde i9 12900K için en güçlü oyun işlemcisi deniliyordu. Ayrıca 16 çekirdek ve 5.2 GHz olmasından dolayı doğru bir tercih olur diye düşünüyorum.

Ve bu işlemci için en az 360mm sıvı soğutma gerekir, 360mm sıvı soğutma da halihazırda kullandığım kasaya sığmıyor. 🙂
Hocam bence fazladan para vermene gerek yok 5800x3d 12900K dan biraz daha iyi

Hocam i9 12900K 3070 Ti için kat kat fazla yeterli. FPS kaybı veya performans sorunu yaşamayacaksınız. İşlemci kendini zorlamadan çalışacak. Bu bir darboğaz mı derseniz evet terim olarak öyle fakat bunun performansa etkisi yok. Ayrıca ileride ekran kartı yükseltmek isterseniz. 12900K daha doğru bir seçim olacaktır.
Sizinle aynı fikirdeyim hocam. 12900K ile 3070 Ti ekran kartından alınabilecek en yüksek verim alınır. Tabi ki ekran kartı yükseltildiğinde performans da artar.

Hocam bence fazladan para vermene gerek yok 5800x3d 12900K dan biraz daha iyi
Hocam aralarında çok da fazla bir fiyat farkı yok zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı