RTX 3070 Ti sistem parçaları uyumlu mu?

Hocam para verip taktırabileceğim güvenilir bir yer var mıdır?
Korkma bence kendin yap birine bağlı kalırsan ilerde yükeltme yaparken 2 kez düşünürsün yok alsam kime taktırıcam yok nasıl çıkartıcam en azından termal macun yenilemen lazım olucak ona bile bir sürü para alır insanlar kendin video izleyerek yapabilirsin sana güveniyoruz

Korkma bence kendin yap birine bağlı kalırsan ilerde yükeltme yaparken 2 kez düşünürsün yok alsam kime taktırıcam yok nasıl çıkartıcam en azından termal macun yenilemen lazım olucak ona bile bir sürü para alır insanlar kendin video izleyerek yapabilirsin sana güveniyoruz
Ayrıca sen inventus sinerji vb. yerlerden toplu sistem alsan bile ekran kartını ayrı yollayacaklardır çünkü kargo sırasında asılı kalan ekran kartı soket kısmından yıpranabiliyor ondan dolayı sen her türlü o kasayı açacaksın zor değil kendine güven baka baka yaprsın

Korkma bence kendin yap birine bağlı kalırsan ileride yükeltme yaparken 2 kez düşünürsün yok alsam kime taktıracağım yok nasıl çıkartacağım en azından termal macun yenilemen lazım olacak ona bile bir sürü para alır insanlar kendin video izleyerek yapabilirsin sana güveniyoruz.

Öyle diyorsan tamam hocam denerim de alacağım ekran kartında OC yazıyor OC yazmayan da daha pahalı arasındaki fark nedir?

Peki İtopya'nın mağazasına gidip parayla montaj yaptırabilir miyim?
Onu bilmiyorum arayıp sormak lazım. Parçaları başka yerden topladım siz montaj yapıyor musunuz diye.

Alacağım kartta OC yazıyor.
OC demek fabrika çıkışlı olarak overclock edildiği anlamına gelir, OC ibaresi olsun olmasın çok fark etmeyecektir. OC daha uygunsa tabi onu alın ufak tefek performans farkları olur.

İkisini bir den link olarak bırakır mısın bir bakayım ben sana döneyim

Onu bilmiyorum arayıp sormak lazım. Parçaları başka yerden topladım siz montaj yapıyor musunuz diye.

OC demek fabrika çıkışlı olarak overclock edildiği anlamına gelir, OC ibaresi olsun olmasın çok fark etmeyecektir. OC daha uygunsa tabii onu alın ufak tefek performans farkları olur.

Overclock PC ömrünü azaltmıyor mu?

PC ömrü değil parça bazlı olarak bakmak gerek. Stabil bir overclock ise tahmin ettiğiniz kadar ömür azaltma diye bir durum olmaz. İşlemci overclock, ekran kartı overclock, RAM overclock bunların hepsi farklı işlemlerdir. Asus zaten bu ürünü bu şekilde OC etiketiyle satıyorsa stabil olduğu ve test edildiği içindir, içiniz rahat olsun. Normal üründen biraz daha fazla saat hızlarına çıkıyor, aman aman bir fark yok. Ama fiyatı çok daha uygun, yüksek ihtimalle İtopya indirim yaptı OC versiyonu için. Çünkü başka sitelerde daha pahalı.

PC ömrü değil parça bazlı olarak bakmak gerek. Stabil bir overclock ise tahmin ettiğiniz kadar ömür azaltma diye bir durum olmaz. İşlemci overclock, ekran kartı overclock, RAM overclock bunların hepsi farklı işlemlerdir. ASUS zaten bu ürünü bu şekilde OC etiketiyle satıyorsa stabil olduğu ve test edildiği içindir, içiniz rahat olsun. Normal üründen biraz daha fazla saat hızlarına çıkıyor, aman aman bir fark yok. Ama fiyatı çok daha uygun, yüksek ihtimalle İtopya indirim yaptı OC versiyonu için. Çünkü başka sitelerde daha pahalı.

OC olmayan ile arasında fark yoktur diyorsunuz yani.

PSU olarak Corsair Cv750 80+ Bronz 750w Çift Eps Bağlantılı Güç Kaynağı Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL nasıldır sizce yeterli mi ve Gold dediğiniz şeyden bildiğiniz varsa atabilir misiniz?
Onun yerine bunu tercih edebilirsin hem kaliteli hem 850 Watt ilerde sisteme bir upgrade yaptığında PSU değiştirmek zorunda kalmazsın. Fiyat olarak daha avantajli diye öneriyorum. Yoksa Corsair da kalitelidir :)

OC olmayan ile arasında fark yoktur diyorsunuz yani.

Hangi bileşeni OC yapıyorsan o ürün ister istemez kendini yıpratarak çalıştığından ömrü de kısalıyor

Hangi bileşeni OC yapıyorsan o ürün ister istemez kendini yıpratarak çalıştığından ömrü de kısalıyor
Bu ekran kartlarındaki farkı çok anlayamadım yanlış yönlendirme yapmam istemem

Geri
Yukarı