RTX 3070 Ti sistem toplama

Afaki

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bir sistem topluyorum. Elimdeki parçalar şu şekilde:

-MSI RTX 3070 Ti Gaming X Trio
-ASUS TUF Gaming B550-Plus AM4
-Ryzen 9 5900X işlemci
-Samsung 970 EVO Plus 1TB

Bu sisteme ek olarak kalan parçaları önerir misiniz? Kasa, RAM, PSU ve soğutma lazım. Kalan bütçem 3000 TL. Güzel önerilerinizi bekliyorum.

Bence bu sisteme 32 GB RAM yakışır 16 da yeterli olacaktır ama bence 32 alın daha ileriye dönük olacaktır. PSU'ya gelecek olursak 80 Plus sertifikası olmasına dikkat edin. Kasa olarak da hava soğutmasının iyi olmasına mutlaka dikkat edin.

Bence bu sisteme 32 GB RAM yakışır 16 da yeterli olacaktır ama bence 32 alın daha ileriye dönük olacaktır. PSU'ya gelecek olursak 80 Plus sertifikası olmasına dikkat edin. Kasa olarak da hava soğutmasının iyi olmasına mutlaka dikkat edin.
Şimdilik kalan bütçeden dolayı 16 eklemeyi düşünüyorum. ileride 16 daha ekleyebilirim tabi. Fakat ben daha spesifik öneriler bekliyorum şunu al bunu al diye.

Ben 850 Corsair aldım İtopya kampanyasındaydı. Memnunum. Eğer kampanyaya denk gelirse alın derim. RAM olarak 3200 MHz'den aşağı alma. Ben Corsair RAM çok kaliteli bir RAM olmasa iş görür. Başka RAM de düşünebilirsin. Yalnız o 3 bin TL bütçe yetmez.

Arkadaşlar bir sistem topluyorum. Elimdeki parçalar şu şekilde:

-MSI RTX 3070 Ti Gaming X Trio
-ASUS TUF Gaming B550-Plus AM4
-Ryzen 9 5900X işlemci
-Samsung 970 EVO Plus 1TB

Bu sisteme ek olarak kalan parçaları önerir misiniz? Kasa, RAM, PSU ve soğutma lazım. Kalan bütçem 3000 TL. Güzel önerilerinizi bekliyorum.

Sistemde ki ekran kartını satıp 6800 XT al veya 16 GB VRAM'lı versiyonlarını bekle. O karta 8GB VRAM ile hiçbir zevk alamazsın 1080p oynamayacaksan.

Tek dezavantajı RTX özelliği NVIDIA'ya göre çok kötü bir de DLSS yok. RTX pek kullanmadığım için pek sorun değil ama DLSS olsaydı AMD de çok iyi olurdu

Yeni konular

Geri
Yukarı