RTX 3070 Ti sistemde darboğaz olur mu?

el.turko

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Ryzen 5 5600 ve RTX 3070 Ti bir sistem alıyorum bu işlemciyle 1080p veya 2K'da darboğaz olur mu bazı kişiler olur bazı kişiler olmaz diyor kafam çok karıştı ayrıca darboğaz olursa da işlemcinin yetmemesinden dolayı mı yoksa RTX 3070 Ti'nin 4K bir ekran kartı olmasından dolayı mı olur cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler.

Yok hocam testlerde bakabilirsiniz besliyor 3080 de bile Ultra ayarlarda ufak bir darboğaz yapıyor iki işlemci 3080 de bile çok sorun olacak bir darboğaz olmuyor.

Güzel sistem hocam alınabilir.
R5 5600'ün bu kadar güzel bir işlemci olduğunu bilmiyordum hocam. 3080 bile problemsiz besliyormuş neredeyse hayatta düşünmezdim besleyeceğini. Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

Hocam her parçasını tek tek araştırdım ekran kartına diyecek yok zaten kasa mükemmel kasa 3 tane radyatör destekliyormuş anakart 4400 MHz vs. Kısacası Full ASUS bir sisteme göre fiyat iyi geldi bana

Hocam ileride Ryzen 7 serilerinden işlemci takılabilir değil mi anakarta?

Takılır hocam.

R5 5600'ün bu kadar güzel bir işlemci olduğunu bilmiyordum hocam. 3080 bile problemsiz besliyormuş neredeyse hayatta düşünmezdim besleyeceğini. Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

Güzel bir işlemci hocam 2K da rahat 3090 besliyor yeni 4000 serisinde çoğu kartı yine 2K da besleyecektir.

500 gb hdd var onuda ilave edicem dosyaları vs hdd atıcam oyundur işletim sistemi vs ssd koyucam bu arada düşüncelerini paylaştığınız için teşekkürler
Bir şey değil hocam ben teşekkür ederim. CS:GO Valorant gibi oyunlar oynayacaksanız bu oyunları SSD'ye koymanız daha mantıklı olur hızlı oynanan oyunlar olduğu için. GTA veya hikaye oyunlarını Harddisk'e atabilirsiniz.

Bunlar pahalı. Daha 1 gün önce MSI 3080i Amazon 16800e verdi bu paradan daha aza 3080'li toplanır(ekran hariç)
bu kasa zaten en düşük 2800tlye gördüm

Bunlar pahalı. Daha 1 gün önce MSI 3080i Amazon 16800e verdi bu paradan daha aza 3080'li toplanır(ekran hariç)
ayrıca ekran kartı asus rog

yani belki başka markalarla biraz ucuza toplanabilir ama beklemek lazım ki bu bir risk bence ama full asus bence zor toplanır gibi

bu kasa zaten en düşük 2800tlye gördüm

ayrıca ekran kartı asus rog

yani belki başka markalarla biraz ucuza toplanabilir ama beklemek lazım ki bu bir risk bence ama full asus bence zor toplanır gibi
Ne zaman alacaksınız hocam? Böyle sistemler çok hızlı zamlanıyor/stokları bitiyor alacak iseniz elinizi çabuk tutabilirsiniz. @messinicocugu hocam bile alınır dedi kötü bir sistem değil.

Geri
Yukarı