RTX 3070 Ti ve R5 5600X için 700W PSU yeterli mi?

blackshipsx

Decapat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance 3000Mhz 2X8
İşlemci
Ryzen 5 5600x
Merhaba Ryzen 5 5600X işlemcili kasama Zotac NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti trinity hediyesi aldım. Mevcut PSU: Gametech GTP-700W 80+ Bronze. Kasayla birlikte gelmişti, bu idarelik yeterli olur mu?

not: ne işlemci tarafına ne ekran kartı tarafına herhangi bir overclock işlemi yapılmayacaktır.

cevaplayan herkese şimdiden teşekkürlerimi sunar iyi günler dilerim. 😇

Düzenleme: Bazı arkadaşlara PSU'nun değerlerinin görseli istenmiş onu da eklemek istedim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-12-23 at 00.59.00.jpeg
    WhatsApp Image 2022-12-23 at 00.59.00.jpeg
    325,5 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
O işlemci için RAM frekansı 3200 MHZ'in altına inmeni önermem. Ryzen işlemcilerde RAM frekansı performansı etkiliyor.
PSU konusuna gelirsek. Dandik PSU'nun ne zaman başına iş açacağını kimse bilemez. Belki de yıllarca sorunsuz kullanırsın. Ama kumar bu. Arabaya dandik parça takınca bir sorunda ses verir vs. kenara çekersin arabayı ama PSU sorun yaparsa saniyesinde geçmiş olsun. Tabi ki bilemeyiz sorunun ne olup başka parçalara nasıl zarar vereceğini. Adı üstünde kumar.

Kaliteli bir PSU yetecektir ama size gelecek PSU'yu kullanmazdım.
İdare edemez miyim acaba kısa bir süre ?

O işlemci için RAM frekansı 3200 MHZ'in altına inmeni önermem. Ryzen işlemcilerde RAM frekansı performansı etkiliyor.
PSU konusuna gelirsek. Dandik PSU'nun ne zaman başına iş açacağını kimse bilemez. Belki de yıllarca sorunsuz kullanırsın. Ama kumar bu. Arabaya dandik parça takınca bir sorunda ses verir vs. kenara çekersin arabayı ama PSU sorun yaparsa saniyesinde geçmiş olsun. Tabi ki bilemeyiz sorunun ne olup başka parçalara nasıl zarar vereceğini. Adı üstünde kumar.
Merhaba işlemci yeni alındı RAM'leri güncelleyeceğim öneriniz için teşekkür ederim yeni PSU alacağım idare olarak kullanmayı düşünüyordum?

Yeni konular

Geri
Yukarı