RTX 3070 Ti ve R5 5600X sistem değiştirilmeli midir?

İleriye dönük bir sistem istiyorsan RTX 4070 Ti da iyi bir seçim değil. RTX 3070 Ti 8GB VRAM'i sebebiyle şimdiden sorun yaşamaya başladı bile. RTX 4070 Ti'da bundan en fazla 2 sene sonra sorun yaşamaya başlayacak. RTX 4070 Ti gücündeki bir kart için 12GB VRAM kabul edilebilir bir değer değil.

O nedenle RTX 4070 Ti'ın ömrü en fazla 2 sene, özellikle 2K falan hayalleriniz varsa bu ömür daha da kısalır. Nvidia kart alanlar neden VRAM olayına dikkat etmiyorlar hiç bilmiyorum ancak VRAM günümüz oyunculuğunun en önemli kaynaklarından biri. Orada burada kartın 4K'da bile oyun oynatabildiği gösteriliyor ancak VRAM ne durumda kimse göstermiyor veya merak etmiyor.

Son düzenleme:
Bence sisteminiz günümüz modern oyunları için yeterli düzeyde tabii sonraki yıllar nasıl olur bilmem ama eğer sistemi güncelleyecekseniz NVIDIA tarafından en az RTX 4080 veya AMD tarafından ise RX 7900XT gibi kartları yonelin onermemin nedeni VRAM'dan dolayı RTX 4070 VRAM 12 GB oyle bir karta 12 GB VRAM yakışmamış işlemciyi Ryzen 7 5800x3D yaparsınız uzun yıllar kullanırsınız.

Tabii ileride işlemciyi daha yüksek yapayım derseniz çok daha fazla masraf çıkacak AM5 sokete geçmek için.

Bence elinizdeki sistem fazlasıyla yeterli tabii RTX 3070 Ti kas gücü ne kadar iyi Olsa'da VRAM dolayı şimdiden sıkıntılar yaşamaya başladı bile.

Bütçeniz iyiyse komple sistem satıp AM5 sokete 7000 serisi işlemci ve NVIDIA en az 4080 veya RX 7900 XT geçersiniz tabii çok fazla masraf demek bu.

Ben bile kararsız kaldım görüşürüz.

Bence sisteminiz günümüz modern oyunları için yeterli düzeyde tabii sonraki yıllar nasıl olur bilmem ama eğer sistemi güncelleyecekseniz NVIDIA tarafından en az RTX 4080 veya AMD tarafından ise RX 7900XT gibi kartları yonelin onermemin nedeni VRAM'dan dolayı RTX 4070 VRAM 12 GB oyle bir karta 12 GB VRAM yakışmamış işlemciyi Ryzen 7 5800x3D yaparsınız uzun yıllar kullanırsınız.

Tabii ileride işlemciyi daha yüksek yapayım derseniz çok daha fazla masraf çıkacak AM5 sokete geçmek için.

Bence elinizdeki sistem fazlasıyla yeterli tabii RTX 3070 Ti kas gücü ne kadar iyi Olsa'da VRAM dolayı şimdiden sıkıntılar yaşamaya başladı bile.

Bütçeniz iyiyse komple sistem satıp AM5 sokete 7000 serisi işlemci ve NVIDIA en az 4080 veya RX 7900 XT geçersiniz tabii çok fazla masraf demek bu.

Ben bile kararsız kaldım görüşürüz.

Haklısınız şimdilik kullanayım böyle o zaman.

Geri
Yukarı