RTX 3070 Ti vs RTX 4070 Ti

Peki tamam git 16 GB kart al. 2-3 sene sonra konu açarsınız "kartımın 16 GB VRAM'e var ama az FPS alıyorum" diye.

Sende 2 3 sene sonra kartımın VRAM darboğazı var diye konu açarsın o zaman.

Bu tarştışma çok anlamsız hepsi NVIDIA'nın saçma VRAM anlayışı yüzünden RX 6800 alsın daha iyi bu nedir yahu.

@Hds

FSR bütün kartlarda çalışıyor ama DLSS sadece Nvidia kartlarda çalışıyor. Hem de konu sahibi NVIDIA kart istediğini belirtti. Dolayısıyla, ben hala oyumu 4080'den yana kullanıyorum. :)

Bu tarştışma çok anlamsız hepsi NVIDIA'nın saçma VRAM anlayışı yüzünden RX 6800 alsın daha iyi bu nedir yahu.

@Hds
Evet aslında bu tartışma anlamsız çünkü sebebi Nvidia ve tırt politikaları. Fiyatları nasıl olur bilemem ama RX 7700 ile 7800 beklenebilir. Galiba 2-3 güne çıkacaklar.

Konu nerelere gelmiş, ilk olarak zaten 4070TI daha iyi mi diye sormamıştım elbette daha iyi bir kart sadece o paraya alternatif olarak herhangi bir öneriniz olur mu diye sormuştum.

4060TI almayı düşünmüyorum en azından 4070 serisi ve üstü olması taraftarıyım.
4070 ve 4070TI için önereceğiniz bir model varsa görmek isterim.

Konu nerelere gelmiş, ilk olarak zaten 4070TI daha iyi mi diye sormamıştım elbette daha iyi bir kart sadece o paraya alternatif olarak herhangi bir öneriniz olur mu diye sormuştum.

Hocam o işlemciye 4070 fazla gelir. Bence RX 7800 filan beklenip işlemci için yükseltme yapılabilir.

Arkadaşlar başka kartlar önerebilirler. Benim kullandığım kart bu. İleride de(ne kadar yakın zamanda olursa o kadar iyi olur) işlemcinizi yükseltirsiniz.

Evet aslında bu tartışma anlamsız çünkü sebebi NVIDIA ve tırt politikaları. Fiyatları nasıl olur bilemem ama RX 7700 ile 7800 beklenebilir. Galiba 2-3 güne çıkacaklar.

Beklemek lazım şu an ekran kartı durumları çok değişik anlam veremiyorum AMD iyi bir hamle yapsında şöyle herkes bir rahatlasın.

Mevcut işlemciyi değiştirmek için gördüğüm kadarıyla 10bin civarı vermem gerekiyor. Bu aralar sanki ekran kartlarında indirimler oluyor bunlardan faydalanmak istemiştim. Bir de sanki bu aralar bir şey almazsam ilerleyen zamanlarda bunların fiyatına daha alt modelleri anca alabileceğim gibi hissediyorum.

Mevcut işlemciyi değiştirmek için gördüğüm kadarıyla 10bin civarı vermem gerekiyor. Bu aralar sanki ekran kartlarında indirimler oluyor bunlardan faydalanmak istemiştim. Bir de sanki bu aralar bir şey almazsam ilerleyen zamanlarda bunların fiyatına daha alt modelleri anca alabileceğim gibi hissediyorum.
Dediğim gibi şuanda gücünüz yeten en yüksek ekran kartını alın, işlemciyi sonra yükseltebilirsiniz. Bu arada diğer arkadaşlara da katılıyorum, şu 7700 ve 7800'ü de görmek lazım.

Geri
Yukarı