RTX 3070 ve eski PC sorun yaratır mı?

GencerKalender

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selamlar. Forumda yeni olduğum için başlığı doğru şekilde mi açtım emin değilim umarım hatalı açmamışımdır. Bilen arkadaşlara bir fikir danışmak istiyorum. Elimde eski bir kasa var:
-Anakart: MSI B150M BAZOOKA
-İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5-6500 CPU @ 3.20GHz
-RAM: DDR4 16GB
-Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 950

MSI GEFORCE RTX 3070 VENTUS 3X OC LHR 8GB GDDR6 256Bit almayı düşünüyorum ancak bu ekran kartı bu sistem ile çalışır mı? Çalışsa bile ciddi bir darboğaz problemi yaşatır mı? Şayet önemli ölçüde uyumsuz ise sadece yeni bir işlemci değişimi ile bu sorun aşılabilir mi yoksa anakart ram vs tümden yeni bir sistem mi toplamak mantıklıdır? Yardımcı olabilirseniz memnun olurum. Şimdiden teşekkürler herkese.

Çalışmaya çalışır da. Darboğaz konusu çok keyifsiz olur, hayattan soğutur. Ömründen ömür gider.

Öncelikle herkese selamlar. Forumda yeni olduğum için başlığı doğru şekilde mi açtım emin değilim umarım hatalı açmamışımdır. Bilen arkadaşlara bir fikir danışmak istiyorum. Elimde eski bir kasa var:

MSI GEFORCE RTX 3070 VENTUS 3X OC LHR 8GB GDDR6 256Bit almayı düşünüyorum ancak bu ekran kartı bu sistem ile çalışır mı? Çalışsa bile ciddi bir darboğaz problemi yaşatır mı? Şayet önemli ölçüde uyumsuz ise sadece yeni bir işlemci değişimi ile bu sorun aşılabilir mi yoksa anakart ram vs tümden yeni bir sistem mi toplamak mantıklıdır? Yardımcı olabilirseniz memnun olurum. Şimdiden teşekkürler herkese.
Çokça darboğaz yersin.

O işlemci, ekran kartı karşısında cartayı çeker. 3070 seviyesine çıkılıyorsa biraz bütçeyi arttırıp ve AMD ekran kartına geçip komple sistem dizebilirsiniz. MANTIS 6700XT sistem vardı, forumda çokça öneriliyor. Ona bakabilirsiniz. @GencerKalender

Almayı düşündüğün rtx 3070 yerine bu sistemi de satıp 3060 içeren bir hazır sistem alabilirsin fiyat konusunda bilgilendirme yapabilirsen sana yardımcı oluruz.

Bütçem 18-20K civarı. Bu durumda ekran kartını biraz aşağı çekip minimal düzeyde kurtaracak bir işlemci eklenebilir mi? (Tabi bu durumda anakart uyumluluğu vs ne olur?) Yoksa komple bir sistem mi almak gerekir?

Bütçem 18-20K civarı. Bu durumda ekran kartını biraz aşağı çekip minimal düzeyde kurtaracak bir işlemci eklenebilir mi? (tabii bu durumda anakart uyumluluğu vs ne olur?) Yoksa komple bir sistem mi almak gerekir?

Elindeki sistemi satıp 3070-3070 Ti hazır sistem satın alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı