RTX 3070 ve i7 10875H'lı sistem neden darboğaz yapıyor?

VictorRs

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Monster T5 v21.5 sahibiyim GPU da darboğaz oluyor sebebi nedir?

Ekran görüntüsü 2024-04-16 032458.png

FPS de düşük.
Ve 140 watt olmasına rağmen 80 90 arası geziyor Turbo modda ne yapabilirim sizce?
GPU RTX 3070.
CPU i7 10875H.
RAM 32 GB 3200MHz.
Grafikler Ultra DLSS kalite ve 2K da oyun Death Stranding.

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz değil de sıcaklıktan dolayı çıkamıyor gibi bu daha çok. Işlemci tamamen yüke girmemiş zaten fakat GPU o güç değerlerinde termal limite yakın çalışıyor, 85 derece çok.

Bakım yaptirsam düzelir mi Dying Light da yüzde yüz kullaniyor ekran kartini

Net hatırlamıyorum ama bu modelde sıvı metal olması lazım, o sebeple sadece fanlari temizlenilebilir sivi metal varsa. Dying Light'daki değerleri de atar mısınız bi' aynı şekilde?

Net hatırlamıyorum ama bu modelde sıvı metal olması lazım, o sebeple sadece fanlari temizlenilebilir sivi metal varsa. Dying Light'daki değerleri de atar mısınız bi' aynı şekilde?
evet sıvı metal var 2. yili 5 yil ömrü var diye biliyorum ama gpu cok ısınıyor sanki atiyim dying light ı da
aldigım adam hic götürmemis oyun oynamadigi icin sadece ofiste kullanmis baya da belli zaten tuşlarda falan silinme yok yeni âldim bu arada 3 gün oluyor

dying light da böyle
Ekran görüntüsü 2024-04-16 080205.png

herşey ultra ve açık 2k

Son düzenleme:
Evet sıvı metal var 2. yili 5 yil ömrü var diye biliyorum ama GPU cok ısınıyor sanki atayım Dying Light'ı da.
Aldigım adam hiç götürmemis oyun oynamadigi icin sadece ofiste kullanmis bayağı da belli zaten tuşlarda falan silinme yok yeni âldim bu arada 3 gün oluyor.

Dying Light da böyle.
Eki Görüntüle 2169875
Her şey Ultra ve açık 2K.

Sıcaklık limitine vuruyor, bakıma yollayın.

Arkadaşlar Monster T5 v21.5 sahibiyim GPU da darboğaz oluyor sebebi nedir?

Eki Görüntüle 2169859

FPS de düşük.
Ve 140 watt olmasına rağmen 80 90 arası geziyor Turbo modda ne yapabilirim sizce?
GPU RTX 3070.
CPU i7 10875H.
RAM 32 GB 3200MHz.
Grafikler Ultra DLSS kalite ve 2K da oyun Death Stranding.

Hocam laptop yanıyor resmen 85 derece nedir ben kasa kullanıyorum Max 70 derece gördüm şu an ürünün canını temizlemeklede geçeceğini düşünmüyorum FPS aslında iyi bir laptopa göre 90 FPS falan alıyorsunuz yeterli fazla FPS zaten Dying Light gibi hikayeli oyunda saçma fakat sıcaklık çok o yüzden çok fazla frame girebilir oyununuza.

Geri
Yukarı