RTX 3070 ve R5 5600 1080P'de darboğaz yapar mı?

1080P de bazı oyunlarda hafif yapar, o da rahatsız etmez.
Zaten alacağınız değerler tatmin edici olacak.
peki 3060 Tİ? Sizce 1080P de Darboğaz yapma ihtimali daha az mı ?

1080p de bazı oyunlarda hafif yapar, o da rahatsız etmez.
Zaten alacağınız değerler tatmin edici olacak.

Bana şu an hem 1080p de hem de ileride 2K da darboğaz yapmayacak bir GPU lazım.

Peki 3060 Ti? Sizce 1080p de Darboğaz yapma ihtimali daha az mı?

2K içinse dediğiniz bütün kartları unutun, VRAM yetersiz. 3070 alabilirsiniz 9-10k civarına g6X 3060 Ti de olur.

peki 3060 Tİ? Sizce 1080P de Darboğaz yapma ihtimali daha az mı ?

Hocam affedersiniz ama siz ne istediğinizi biliyor musunuz?
İki kart da 2K da yetersiz.
1080P ideal, neden bu kadar darboğazdan korkuyorsunuz?
Ekleyeyim 3070 sıfır alınmaz, Nvidia şart ise onun yerine benzer performansa sahip GDDR6X bellekli 3060 Tİ alınabilir.

2K içinse dediğiniz bütün kartları unutun, VRAM yetersiz. 3070 alabilirsiniz 9-10k civarına g6X 3060 Ti de olur.

O zaman 1080p de kullanacağım 3070'i alıp ileride de 2K için 4070 Ti alabilirim. Monitor ile birlikte.

1080p ideal, neden bu kadar darboğazdan korkuyorsunuz?
Ekleyeyim 3070 sıfır alınmaz, NVIDIA şart ise onun yerine benzer performansa sahip GDDR6X bellekli 3060 Ti alınabilir.

Tamamdır hocam kafamdaki soru işaretlerini yok ettim en azından sağ olun tekrardan.

1080p ideal, neden bu kadar darboğazdan korkuyorsunuz?
Ekleyeyim 3070 sıfır alınmaz, NVIDIA şart ise onun yerine benzer performansa sahip GDDR6X bellekli 3060 Ti alınabilir.

Sadece ekran kartı değil. Komple sistem alacağım sistemi sattım sayılır çünkü.

Yeni ekran kartı takmadım komple sistemi değiştirdim. DDU ile denedim kaldırmayı, güvenli mod da son sürümü. Yüklemek için her şeyi yaptım ama nafile bana mısın demedi sistemi yeniden başlat deyip durdu yeni driver bir türlü yüklenmedi. Şu an Pro mod da kullanıyorum. Valorant gibi bir oyunda 120-150 FPS arası veriyor. Şu sorunları bir kere yaşamadm NVIDIA da.
XMP açık mı?

Ne hatası veriyor? Donanımsal sorun var gibi.

Dostum driveri kaldırıyorum güvenli moddan DDU ile. Ardından yeniden başlıyor PC driver kurulurken. Sonra da bir sorun oluştu PC'nizi yeniden başlatmak buna çözüm olabilir diyor. Ardından yeniden başlatıyorum yine aynı yazı çıkıyor kısır döngüye giriyor. Diğer ayrıntılar dediğimde ise bilirsiniz UEFI ekranı falan geliyor. Oradan da çözüm üretemiyorsun karışık yani.

Geri
Yukarı