RTX 3070 ve R5 5600 darboğaz yapar mı?

Ekran kartı peki? %50-60 diyorsun kendin ekran kartı %95 altına düşüyorsa darboğaz var demektir.

Alakası yok oyun o kadar kullanıyor. Sadece ekran kartı yüzdesine bakarak ezbere konuşmayın işlemci %80 ekran kartı %50 olsa tamam evet darboğaz var ama buradaki durum öyle değil. YouTube'da genel olarak yüksek donanım isteyen oyunlarda %70-80 ile %95 üstünde tutabiliyor 3060'ı.

Darboğaz işlemci yüzdesiyle ölçülen bir durum değildir hocam.

CPU %99 olsun GPU %96 şimdi yok mu darboğaz Allah aşkına ezbere konuşmayın :D

Alakası yok oyun o kadar kullanıyor. Sadece ekran kartı yüzdesine bakarak ezbere konuşmayın işlemci %80 ekran kartı %50 olsa tamam evet darboğaz var ama buradaki durum öyle değil. YouTube'da genel olarak yüksek donanım isteyen oyunlarda %70-80 ile %95 üstünde tutabiliyor 3060'ı.

1600 AF tek çekirdek gücü 3060 için yeterli değil ne dersen de.

1600 AF tek çekirdek gücü 3060 için yeterli değil ne dersen de.

Ne dersen de performans delisi değilsen yeterli bro aham şaham darboğaz yok. Belki 3.9, 4.0GHz'e OC ile biraz da olsa paçayı kurtarırsın. Cpu-Z nin testinde çokluda R7 1700 e yaklaşmıştım teklide zaten geçmiştim.
Geekbench 5 de ise 910 puandan 1240 puana çıkmıştı tekli skor puanım ve kıytırık stok soğutucusu ile ve pek iyi olmayan B350M-K anakart ile.
Pazartesi ya da salı OC ile birkaç oyun test edeceğim konu açarım görürsen gelirsin (3.95GHz de 4.0'a çıkamıyorum bileşenlerim ile.)

Geri
Yukarı