RTX 3070 ve R7 3700X sistem darboğaz yapar mı?

hüseyinzümrüt

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Akıllı bina sistemleri.
Arkadaşlar selamlar. Ben de RTX3070 sistem toplamayı düşünüyorum. 1 haftadır araştırma yapıyorum. Almak istediğim mainboard ise MSI Tomahawk b550. ancak yaptığım araştırmalarda bu ekran kartı ile çalıştırmayı düşündüğüm işlemci ise Ryzen 7 3700X 3,60. darboğaz testi yaptığımda ise; -%8.12 gibi bir kayıp değer çıkıyor. Sizden ricam bana bu konuda yardımcı olur musunuz? Darboğaz yaşamak istemiyorum. Sizce başka bir ekran kartı mı almalıyım? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selamlar. Bende RTX3070 sistem toplamayı düşünüyorum. 1 haftadır araştırma yapıyorum. Almak istediğim mainboard ise MSI Tomahawk b550. ancak yaptığım araştırmalarda bu ekran kartı ile çalıştırmayı düşündüğüm işlemci ise Ryzen 7 3700X 3,60. darboğaz testi yaptığımda ise; -%8.12 gibi bir kayıp değer çıkıyor. Sizden ricam bana bu konuda yardımcı olur musunuz? Darboğaz yaşamak istemiyorum. Sizce başka bir ekran kartı mı almalıyım? Teşekkürler.

2K bir monitör alırsanız darboğaz ortadan kalkacaktır.

1080P oynarken darboğaz yaşarsınız, sorun olur mu?

Bana kalırsa olmaz, oyun oynatmayacak kadar fazla darboğaz yapmaz zaten.
Açıkçası yıllardır ara verdim oyun dünyasına tekrardan güzel bir giriş yapıp, güzel bir sistem toplama niyetim var. O sebepten vereceğim paranın sonuna kadar hakkını almak istiyorum. Bütün oyunları en yüksek değerde oynamak istiyorum. Bu konuda başka bir işlemci, ana kart yada ekran kartı mı almam doğru olur sizce ? Teşekkürler.

Açıkçası yıllardır ara verdim oyun dünyasına tekrardan güzel bir giriş yapıp, güzel bir sistem toplama niyetim var. O sebepten vereceğim paranın sonuna kadar hakkını almak istiyorum. Bütün oyunları en yüksek değerde oynamak istiyorum. Bu konuda başka bir işlemci, anakart ya da ekran kartı mı almam doğru olur sizce? Teşekkürler.

Bu arada 3700X 3000 TL civarında, 200 TL fazla verip 5600X alabilirsiniz, hem darboğaz azalır, hem daha fazla FPS alırsınız.

Bu arada 3700X 3000 TL civarında, 200 TL fazla verip 5600X alabilirsiniz, hem darboğaz azalır, hem daha fazla FPS alırsınız.

Hocam sizde her konuya hemen yetişiyorsunuz maşallah.

Ryzen 7 5800X ile 5600X arasında oyun performansı olarak fark yok.

Ayrıca başında yazan sayıya değil nesiline bakacaksınız.

Ryzen 5 5600X Ryzen 7 3700X'i oyun konusunda geçiyor.
''Ryzen 5 5600X Ryzen 7 3700X'i oyun konusunda geçiyor.'' Peki sizce ne yapayım hocam güzel sorunsuz bir sistem toplamak amacındayım?

Geri
Yukarı