RTX 3070 vs 280 Hz monitör yükseltmesi

cagobyte

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar çok kararsız kaldım haftalardır düşünüyorum. Size danışmak istedim. Benim sistemimi belirtiyim hemen.

144Hz monitör FreeSync
Intel i7 8700 işlemci.
RTX MSI 2060 6 GB ekran kartı.
8x2(16) GB 3200 MHz RAM.
600W +80Plus PSU.

Şimdi benim asıl sorum şu ekran kartımı satacağım 6 aylık bir garantisi kaldı. Ve üstüne 3 bin TL ekleyip veya ne kadar eksikse, RTX 3070 ekran kartına geçmeyi düşünüyorum veya 280 Hz monitöre geçmeyi düşünüyorum. Sizce ekran kartımı mı değiştirmeliyim yoksa 144 Hz'den 280 Hz monitöre mi geçmeliyim ki çok bir fark olur mu?

Not: Genelde FPS oyunları oynuyorum Valorant CS:GO vs... Gibi sizin öneriniz veya tercihiniz ne olurdu. Teşekkürler.

Merhabalar çok kararsız kaldım haftalardır düşünüyorum. Size danışmak istedim. Benim sistemimi belirtiyim hemen.

144Hz monitör FreeSync
Intel i7 8700 işlemci.
RTX MSI 2060 6 GB ekran kartı.
8x2(16) GB 3200 MHz RAM.
600W +80Plus PSU.

Şimdi benim asıl sorum şu ekran kartımı satacağım 6 aylık bir garantisi kaldı. Ve üstüne 3 bin TL ekleyip veya ne kadar eksikse, RTX 3070 ekran kartına geçmeyi düşünüyorum veya 280 Hz monitöre geçmeyi düşünüyorum. Sizce ekran kartımı mı değiştirmeliyim yoksa 144 Hz'den 280 Hz monitöre mi geçmeliyim ki çok bir fark olur mu?

Not: Genelde FPS oyunları oynuyorum Valorant CS:GO vs... Gibi sizin öneriniz veya tercihiniz ne olurdu. Teşekkürler.
RTX 3070 o oyunlar için az kalır ayrıca ekran kartı darboğaz yapacaktır o çözünürlükte. 280 Hz monitör al geç direkt.

hangi çözünürlükte anlamadım ? çok bilgim yok alırsam 1080x1920 de dar boğaz mı olur ?
RTX 3080 2K'da 10900K ile darboğaz oluyor. Sizin alacağınız 3070'in de 3080'den çok aşağı kalır bir yanı yok ayrıca oynadığınız oyunlar işlemci ağırlıklı oyunlar yani daha fazla işlemci darboğazı yersiniz. Yerinizde olsam ekran kartından önce işlemcimi değiştirirdim.

Çok güçlü bir kart ve 1920x1080 çözünürlükte darboğaz yapacaktır evet şu an elinizde bulunan ekran kartı 1920x1080 için bir canavar. Oynadığınız oyunlar da FPS türü ondan tepkime süresi çok önemli bundan ötürü 280 Hz monitör olmanız hem geleceğe yönelik ve şu an için gayet yararınıza olacaktır. Önerdiğim monitör de çok iyi.

Çok güçlü bir kart ve 1920X1080 çözünürlükte darboğaz yapacaktır evet şu an elinizde bulunan ekran kartı 1920X1080 için bir canavar. Oynadığınız oyunlar da FPS türü ondan tepkime süresi çok önemli bundan ötürü 280 Hz monitör olmanız hem geleceğe yönelik ve şu an için gayet yararınıza olacaktır. Önerdiğim monitör de çok iyi.

Cevabın için teşekkürler peki son olarak 144Hz'den 280'e geçtiğimde çok bariz fark hissedecek miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınız bu işlemciye darboğaz yapacaktır ve bu işlemci ile CS:GO veya Valorant'da 280 FPS alabileceğinizi sanmıyorum. Karar sizindir.

Cevabın için teşekkürler peki son olarak 144Hz'den 280'e geçtiğimde çok bariz fark hissedecek miyim?

Kişiye bağlı bazı insanlar 60 Hz ve 144 Hz arasında bir fark olmadığını söylüyor ama yine de farkı hissedersiniz farkın büyüklüğü sizin gözünüze bağlı herkes farklı algılıyor.

Ekran kartınız bu işlemciye darboğaz yapacaktır ve bu işlemci ile CS:GO veya Valorant'da 280 FPS alabileceğinizi sanmıyorum. Karar sizindir.

Darboğaz hiç yaşamadım Valorant'ta 320 FPS CS:GO'da 350 FPS alıyorum yorumunu neye göre yapıyorsun acaba?

Kişiye bağlı bazı insanlar 60 Hz ve 144 Hz arasında bir fark olmadığını söylüyor ama yine de farkı hissedersiniz farkın büyüklüğü sizin gözünüze bağlı herkes farklı algılıyor.

Benim tam anlamadığım şu şimdi ben 3070 aldığımda Valorant oynadığımda işlemcim yetmeyecek mi anlamadım tam olarak?

Yeni konular

Geri
Yukarı