RTX 3070 vs RTX 3060 Ti

@Ehweniscer sinir olduğum nokta da şu ki adam gidip RX570 ya da RX580 gibi kronik sorunlu kartı kullanıyor. Sonra da diyor ki AMD kartlarda WattMan hatası var. Bu iki kart zaten kronik sorunlu ve alınmasını da tavsiye etmiyoruz. RX6000 ve sonrası gönül rahatlığıyla alınabilir. WattMan hatası ciddi manada çözüldü ki bu hatayı alanların sorunu da karttan kaynaklandığını görmedim. Diğer parçalarıyla uyumsuzluk oluyor ve sonucunda da WattMan hatası alıyor.

@Ehweniscer sinir olduğum nokta da şu ki adam gidip RX570 ya da RX580 gibi kronik sorunlu kartı kullanıyor. Sonra da diyor ki AMD kartlarda WattMan hatası var. Bu iki kart zaten kronik sorunlu ve alınmasını da tavsiye etmiyoruz. RX6000 ve sonrası gönül rahatlığıyla alınabilir. WattMan hatası ciddi manada çözüldü ki bu hatayı alanların sorunu da karttan kaynaklandığını görmedim. Diğer parçalarıyla uyumsuzluk oluyor ve sonucunda da WattMan hatası alıyor.

Arkadaşımda 6700XT var WattMan alıyordu geri sattı sorunsuz diyerek 3070 aldı aynen RX570 kullandık aynen ayrıca aynı sistemde benim 3060 Ti'ı taktığımızda bir sorun olmadı AMD beye en üst seviye parça mı takalım.

@emirhannk RX 6700 XT'de WattMan hatası alan arkadaşınızın bir parçalarını söyleyin bakalım. Sen RTX 3060 Ti kullanmaya devam edebilirsin, o sırada da RX 6600 XT kullanan birisi de o kartı 3'e katlar ve 4'e böler :D

Hocam size katılmadığım bir nokta var, sorun tamamen sistemden kaynaklı olamayabiliyor (en azından bende) kartımı aynı model kart ile değiştirdikten sonra sorun yaşamadım.

@Ehweniscer sorun yaşayacak olduktan sonra NVIDIA kartta da yaşarsınız. Bunun bir garantisi yok ve yorumumda da zaten büyük oranda çözüldüğünü belirttim. Tam anlamıyla çözüldü deseydim, sizin dediğiniz doğruydu ki bir iki karttan yola çıkarak ilgili firma hakkında genelleme yapılmasının yanlış olduğunu düşünüyorum. Mesela bir kişi RTX 3060 kartında sorun yaşamıştır ve kart hakkında da bu kart sorunlu diye bir genelleme yapamaz. Demek istediğim noktayı anlamışsınızdır.

@Ehweniscer sorun yaşayacak olduktan sonra NVIDIA kartta da yaşarsınız. Bunun bir garantisi yok ve yorumumda da zaten büyük oranda çözüldüğünü belirttim. Tam anlamıyla çözüldü deseydim, sizin dediğiniz doğruydu ki bir iki karttan yola çıkarak ilgili firma hakkında genelleme yapılmasının yanlış olduğunu düşünüyorum. Mesela bir kişi RTX 3060 kartında sorun yaşamıştır ve kart hakkında da bu kart sorunlu diye bir genelleme yapamaz. Demek istediğim noktayı anlamışsınızdır.

Klasik AMD fanboyları işte, NVIDIA'da sorun oluyor NVIDIA da sorun olma ihtimali 1000/1 ise AMD de 1000/100. yıllardır NVIDIA kullanıyorum bak 1 ufacık 1 hata almadım bu arada sadece yeni kartlarında değil GTX 745, 1650, 3060 Ti bunları kullandım hiç sorun yaşamadım, yaşayanı da görmedim. Ayarları bozuyorlar sonra NVIDIA'da sorun var diyorlar.

Geri
Yukarı