RTX 3070 vs RTX 3060 Ti

3050 varken en kötü o olamaz ve AMD yazılım olarak çöp bana göre.
AMD'nin 6000 serisi varken Nvidia 3000 serisinin yüzüne bakılmaz. Bir de utanmadan 3070 iyidir, AMD bakma demişsiniz.

3000 serisi zaten kötü bir seri, bir de gidip o serinin en saçma özelliklerle çıkan ve en kötü kartlarından birini önermek...

Fanboyluğun da bu kadarı yani.

AMD'nin 6000 serisi varken NVIDIA 3000 serisinin yüzüne bakılmaz. Bir de utanmadan 3070 iyidir, AMD bakma demişsiniz.

3000 serisi zaten kötü bir seri, bir de gidip o serinin en saçma özelliklerle çıkan ve en kötü kartlarından birini önermek...

Fanboyluğun da bu kadarı yani.

3000 serisi kötü bir seri demenden sonra fanboyluk yapan ben olayım sorun yok.

Ön yargı ve ezbere konuşmayın. RTX 3070, 3000 serisinin en kötü kartı olabilir. RTX 3070 gibi bir karta 8 GB VRAM koyuluyor ve gücünün de ne olduğu belli. Sıfır RTX 3070 kesinlikle alınmaz. RX 6650 XT almanızı tavsiye ederim. Ryzen 5 3600 ile darboğaz yapacağını düşünmüyorum, rahatlıkla kullanabilirsiniz.

6700XT varken ikisine de para vermem ben olsam ama illa da NVIDIA olacak diyorsan 3070'i al geç. Darboğaz yapacak o işlemciyle ama çok sıkıntı değil.

@vendo3207 RTX 3050'yi de dahil edebilirsiniz. Kısacası net bir yorum yapacak olursak hiçbir şekilde RTX 30 serisinin sıfır olarak alınacağını düşünmüyorum. AMD, RX6000 ve sonrasında oldukça iyi iş başardı. Sorun yaşayan birini görme olasılığınız çok çok düşük ve AMD'nin kronik sorunlu kartlarından yola çıkarak yorum yapmayın. Onları biz de tavsiye etmiyoruz ve önermiyoruz. AMD'yi hep eleştireceğinize, NVIDIA'yı da eleştirin NVIDIA fanboyları sizi. RTX 3070 gibi bir karta 8 GB VRAM koyarak piyasaya sürüyor. Bundan iyi rezillik olamaz.

Ya adam ikinci el diyor konuyu nereye çekiyorsunuz oldu olacak 4090 alsın 2. el diyor 7500'e 0 6700XT mi var 3070 mi var.

@emirhannk ya asıl sen konuyu nereye çekiyorsun? Konuyu tam anlamıyla okumamışsın bile. Konu sahibinin verdiği fiyattan yola çıkıyorum ki ben 6600 XT önerdim. 3070 önermedim ve RX 6700 XT öneren arkadaşa da katılıyorum. Alabiliyorsa RX 6700 XT alması tabii ki daha iyi olur ve RX 6700'ün sıfırı 8-9 bin TL aralığındaydı. RX 6700 XT'nin ikinci eli de tahminimce 7-8 bin TL aralığındadır.

0'dan bahsediyonuz 0 3070 vs alınmaz diye adam zaten 0 aramıyor ayrıca Allah bilir ne sorunu vardır en ucuzuna mı bakıyosun mining çıkması.

@emirhannk ya asıl sen konuyu nereye çekiyorsun? Konuyu tam anlamıyla okumamışsın bile. Konu sahibinin verdiği fiyattan yola çıkıyorum ki ben 6600 XT önerdim. 3070 önermedim ve RX 6700 XT öneren arkadaşa da katılıyorum. Alabiliyorsa RX 6700 XT alması tabii ki daha iyi olur ve RX 6700'ün sıfırı 8-9 bin TL aralığındaydı. RX 6700 XT'nin ikinci eli de tahminimce 7-8 bin TL aralığındadır.

0 AMD alınır ama 2. el AMD alınmaz bir sorunu vardır test ederken anlayamazsın çok riskli ayrıca WattMan sorunu olan bir kartı da satar adam 1 hafta sonra alırsın.

0'dan bahsediyonuz 0 3070 vs alınmaz diye adam zaten 0 aramıyor ayrıca Allah bilir ne sorunu vardır en ucuzuna mı bakıyosun mining çıkması.

0 AMD alınır ama 2. el AMD alınmaz bir sorunu vardır test ederken anlayamazsın çok riskli ayrıca WattMan sorunu olan bir kartı da satar adam 1 hafta sonra alırsın.

7 k olsun senin için.

@emirhannk bu WattMan sorunu dediğiniz şey, RX6000 ve sonrasında olma olasılığı çok düşük ki o da kartlık bir sorun olmuyor. Genellikle donanımsal sorun oluyor. Bilip bilmeden konuşmamanızı tavsiye ederim.

@emirhannk bu WattMan sorunu dediğiniz şey, RX6000 ve sonrasında olma olasılığı çok düşük ki o da kartlık bir sorun olmuyor. Genellikle donanımsal sorun oluyor. Bilip bilmeden konuşmamanızı tavsiye ederim.

Bizzat bunu yaşayan biri olarak dediğinizi onaylıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı