RTX 3070 vs RTX 3070 Ti

Ve ailem yurt dışı alışverişlerine çok sıcak bakmıyorlar. İstanbul'dan bile almayı kabul etmediler. Kendimiz gider alırız diye düşünüyorlar. Galiba istanbula gideceğim :D riske atmak istemiyorlar.

Hocam rica etsem linkini atabilir misiniz hangi Palit olduğuna bakmak istiyorum.

Dosya Ekleri

• resim_2022-03-11_023249.png
    resim_2022-03-11_023249.png
    46,6 KB · Görüntüleme: 38
Teşekkür ederim hocam. Bu stok olayı 1-2 hafta içerisinde yine gelir mi sizce ?
Yazdığım gibi her sabah 7-9 arası özellikle 07.30 - 08.30 saatleri arasında stok oluyor. Ben bir kez kaçırdım ama bu sabah aldım. Adres ve kart bilgisi gibi şeyleri şimdiden kaydedin bence. Sadece ürünü yakalayıp satın al butonuna basmak kalsın. Bu arada aklınızda olsun ürün Amazon Almanya'dan gelecek fakat siz Amazon Türkiye üzerinden satın aldığınız için taksit imkanınız yine var. Keza ben 6 taksit yaptım vade farkı ödemeden, çok güzel oldu. Umarım gümrük ve kargo konusu da hızlıca olur biter. Bu sabah Rx 6700 XT'yi kapıdan geri gönderdim bu kart için. Eğer alamamış olsaydım 3070 Ti'ı yine AMD'ye kalacaktım...

Yazdığım gibi her sabah 7-9 arası özellikle 07.30 - 08.30 saatleri arasında stok oluyor. Ben bir kez kaçırdım ama bu sabah aldım. Adres ve kart bilgisi gibi şeyleri şimdiden kaydedin bence. Sadece ürünü yakalayıp satın al butonuna basmak kalsın. Bu arada aklınızda olsun ürün Amazon Almanya'dan gelecek fakat siz Amazon Türkiye üzerinden satın aldığınız için taksit imkanınız yine var. Keza ben 6 taksit yaptım vade farkı ödemeden, çok güzel oldu. Umarım gümrük ve kargo konusu da hızlıca olur biter. Bu sabah RX 6700 XT'yi kapıdan geri gönderdim bu kart için. Eğer alamamış olsaydım 3070 Ti'ı yine AMD'ye kalacaktım...

Ne kadar sürede geldi? Bir de kargo sırasında bir sıkıntı olursa ya da olur da hatalı bir mal gönderirlerse çok fazla uğraşır mıyım? Çünkü hiç alışveriş yapmadım Amazon'dan. Sıkıntı çıkacağını sanmıyorum fakat abime falan anlatmak için deneyimlerinizi dinlemek isterim hocam.

Ne kadar sürede geldi? Bir de kargo sırasında bir sıkıntı olursa ya da olur da hatalı bir mal gönderirlerse çok fazla uğraşır mıyım? Çünkü hiç alışveriş yapmadım Amazon'dan. Sıkıntı çıkacağını sanmıyorum fakat abime falan anlatmak için deneyimlerinizi dinlemek isterim hocam.
Ürünün gelmesine daha çok var. 18-26 Mart diye bir aralık belirtiyor sistem ama bence en geç 20 Mart tarihine kadar gelecektir. Kusurlu ürün gelme ihtimali yok, olsa da zaten kapı gibi Amazon var. Eğer ola ki hasarlı vs gelirse teslim almayı reddedip tutanak tutturursunuz kargo görevlisine. Amazon Amerika'dan ve Almanya'dan daha önce alışverişlerim oldu. Sadece 1 kez sorun yaşadım. Onda da 5600x işlemcinin soğutma fanı kırılmıştı. Paketin açılımını yaparken video kaydı alarak açtık ve bu durumu görünce videoya detaylıca çektik. Amazon'a atılan mail sonrası biz daha elimizdeki işlemciyi iadeye göndermeden onlar yenisini gönderdi. Daha sonra tabi belirtilen süre içerisinde iadeyi yaptık. Süreç boyunca Amazon Amerika oldukça yapıcı ve hızlıydı.

Ürünün gelmesine daha çok var. 18-26 Mart diye bir aralık belirtiyor sistem ama bence en geç 20 Mart tarihine kadar gelecektir. Kusurlu ürün gelme ihtimali yok, olsa da zaten kapı gibi Amazon var. Eğer ola ki hasarlı vs gelirse teslim almayı reddedip tutanak tutturursunuz kargo görevlisine. Amazon Amerika'dan ve Almanya'dan daha önce alışverişlerim oldu. Sadece 1 kez sorun yaşadım. Onda da 5600x işlemcinin soğutma fanı kırılmıştı. Paketin açılımını yaparken video kaydı alarak açtık ve bu durumu görünce videoya detaylıca çektik. Amazon'a atılan mail sonrası biz daha elimizdeki işlemciyi iadeye göndermeden onlar yenisini gönderdi. Daha sonra tabi belirtilen süre içerisinde iadeyi yaptık. Süreç boyunca Amazon Amerika oldukça yapıcı ve hızlıydı.
Çok teşekkür ederim sağ olun

3070 Ti'ın yaklaşık 16.500, 17.000 gibi bir fiyatı var. 3070'de Palit'ler 15.500 gibi fiyatlardan başlıyor, uzuyor gidiyor. Çok fazla şikayet okudum 3070 Ti hakkında, karar veremedim. Bilgisayar toplanacak olsa hangisi tercih edilmeli? Biraz araştırma yaptım ve şu anki hazır sistemlere nazaran tek tek bilgisayar toplamanın bir tık daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.
3070 ile 3070Ti arasında 7-8 FPS fark var. Daha fazla para vermene gerek yok bence. 3070'de alınabilir bir kart.

1080P performans farkı.

Screenshot_1.jpg

2K performans farkı.

Screenshot_2.jpg

Merakimdan soruyorum, 3070 Ti hakkinda ne gibi sikayetler duydunuz?
Fazla güç tüketmesine rağmen 3070 ile arasındaki fark hakkında şikayetler var. GDDR6X bellekler çok ısınıyor diye bir şeyler okumuştum. Aradaki fiyat farkına değmeyen performans var.
Merakimdan soruyorum, 3070 Ti hakkinda ne gibi sikayetler duydunuz?
Şuan elimde para olmadığı için sabah kalkıp bakamadım. Siz aldınız mı ? Ya da stok ne kadar süre kaldı bilginiz var mı ? Ve ayrıyeten çok teşekkür ederim düşünüp bilgilendirmeye çalıştığınız için sağ olun.

Geri
Yukarı