Bütçe
13.000 TL
Watt başına performansın fazla olması ne gibi bir işimize yarıyor? Kendim bilmediğimden soruyorum.

Mimarinin kalitesini gösterir. Sıcaklığa ve faturaya yansır, PSU masrafını ortadan kaldırır.

Bu benim için önemli bir kriterdir. %20 daha fazla performans veren ama %50 daha çok güç tüketen kartla kafa kafaya takas önersen elimi bile sürmem.

Mimarinin kalitesini gösterir. Sıcaklığa ve faturaya yansır, PSU masrafını ortadan kaldırır.

Bu benim için önemli bir kriterdir. %20 daha fazla performans veren ama %50 daha çok güç tüketen kartla kafa kafaya takas önersen elimi bile sürmem.
Hangi işlemci ile kullanıyorsunuz bir de 4060Tİ'yı? Bende Ryzen 5 5600 var %11'lik kayıp oluyor siteye göre. Tabi yanlış ta olabilir belkide hiç kayıp olmaz.

Uzun vadede sıkıntı yaşar mıyım? Fiyatlara bakıyorum kartlara bakıyorum adam gibi bir kart göremiyorum hepsi çok pahalı uçuk fiyatlar. Fiyatının iyi kartlarından RTX 4060 Ti var ama o da 8 GB her NVIDIA kartında olduğu gibi. Ne düşünüyorsunuz, 8 GB VRAM 4-5 yıl idare etmez mi?
Daha iyi kart öneriniz varsa bütçem maksimum 14.000 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru diyorsunuz. Ama umarım RDR 2'deki hatayı yapmazlar. Oyun resmen 1080P'de çamur gibi gözüküyor. Kaç yıl götürür hocam sizce kart?

1080p de zorlamazsanız tahmini 5 6 yıl götürür, ha tabii ki her yıl performans olarak düşüş yaşanır. 2K da zorlanırsa 4, 4-5 yıl rahat kullanırsınız.

Geri
Yukarı