RTX 3070'den RTX 4080 geçilir mi?

Türkiye şartlarında bir genç olara bu kadar şeyi bir anda yapmak biraz zor zaten hocam ondan dolayı her şeyi tamamladığımda işte 13. nesile geçerim 4080 alırım bunlar yapıldıktan sonra ee ne yapacağım deyip 4K işine girişirim yani bakış açım benim böyle.

TR şartlarında benim için çok zor :)
Hocam sizin için TR şartları bahane bence. Yurt dışında da üst seviye ve pahalı geçen ürünlerden bahsediyoruz. Bu yazınızı gören ve hâla 1050TI kullananlar sinirlenmiştir şu an.

Yurt disinda 4080'ler hic satmiyor su an. Millet ya 4090 aliyor ya da 4070'i bekliyor oyle diyeyim. Bazen 25K altina guzel 3090 kartlar iniyor onlara da bakabilirsiniz. Bir de islemciyi degistirecekseniz bari AMD'ye gecin. Intel 14. nesilde yine soket degistiriyor. Olu sokete o paralari yatirmayin ya da 14. nesli bekleyin.

Yurt disinda 4080'ler hic satmiyor su an. Millet ya 4090 aliyor ya da 4070'i bekliyor oyle diyeyim. Bazen 25K altina guzel 3090 kartlar iniyor onlara da bakabilirsiniz. Bir de islemciyi degistirecekseniz bari AMD'ye gecin. Intel 14. nesilde yine soket degistiriyor. Olu sokete o paralari yatirmayin ya da 14. nesli bekleyin.
3090 Güzel fiyatta denk getirirsem oda olur benim için. İşlemci konusundan fanboyluk olarak algılamayın da AMD kullanmayı tercih etmiyorum. 14. Nesil için bir tarih varsa bekleyebilirim çok bir acelem yok zaten

3090 Güzel fiyatta denk getirirsem oda olur benim için. İşlemci konusundan fanboyluk olarak algılamayın da AMD kullanmayı tercih etmiyorum. 14. Nesil için bir tarih varsa bekleyebilirim çok bir acelem yok zaten

Islemci tarafinda NVIDIA - AMD farkinda oldugu gibi optimizasyon ve kararlilik farki yok. Fanboyluk olarak algilamam isteyen istedigi markayi kullanmakta ozgur ama dedigim gibi teknoloji vs. farki yok.

Hocam aldırış etmeyin. Herkes kazandığını harcamaktan özgür. Genel kanı AMD kartları RTX4080'e rakip çıkacak ve çok daha ucuza çıkacak. AMD kartları çıktığı zaman RTX 4080'lerin fiyat düşme durumu olabilir o yüzden bekleyin demek isterim lakin ocaktan sonra enflasyon damlatılarak RTX 4080'lerin fiyatları hangi seviyelere çıkar bilemiyoruz. Dolar bazında düşse de TL bazında zamlanabilir burada karar sizin. Bende 3070'den 4080'e geçebilirim belki diye düşünüyorum lakin 2K için fazla bir kart ama güçlü bir işlemci ile 2K da çok uzun süre ekran kartı derdi olamadan götürür sizleri. DLSS 3.0(frame gen.) İle darboğaz olayını çözüyor zaten NVIDIA yeni oyunlarda. Ha şu olur DLSS 3.0 yoksa bile %10 darboğaz yersiniz bu sizin oyununuzdaki akıcılığı etkilemez ileride sistemini yükseltirsiniz ya da AMD kartlarını bekleyin karar sizin. RTX3070 şu an için 2K da ultrada akıcı çalıştıramadığı oyun yok ama 2 seneye değişim şart olur Ultra takıntınız var ise.

Geri
Yukarı