RTX 3070'li sistemde no signal hatası

enesassln

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Corsair DDR4 2*8 GB 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
Samsung V-NAND SSD 970 EVO plus NVMe M.2
Bilgisayarımın yerini değiştirmek için kabloları çıkartmıştım sonra tekrar kurdum ve böyle bir hata aldım. Kadanın içindeki ve dışındaki kabloları kontrol ettim. RAM'leri ve ekran kartını tekrar çıkartıp taktım. Kasanın içindeki parçaların ışıkları yanıyor ama kulaklığıma ışık gelirken klavye ve mouseuma ışık gelmiyor. Artı olarak dizim kasaya çarptığı (hafif şiddetli) zaman bilgisayar kendini yeniden başlatıyor. Ne yapabilirim?
Ekran kartı ASUS RTX 3070 anakart ASUS Prime B550M-A (Wi-Fi)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımın yerini değiştirmek için kabloları çıkartmıştım sonra tekrar kurdum ve böyle bir hata aldım. Kadanın içindeki ve dışındaki kabloları kontrol ettim. RAM'leri ve ekran kartını tekrar çıkartıp taktım. Kasanın içindeki parçaların ışıkları yanıyor ama kulaklığıma ışık gelirken klavye ve mouseuma ışık gelmiyor. Artı olarak dizim kasaya çarptığı (hafif şiddetli) zaman bilgisayar kendini yeniden başlatıyor. Ne yapabilirim?
Ekran kartı ASUS RTX 3070 anakart ASUS Prime B550M-A (Wi-Fi)

Kanka kabloyu yanlış yere tak mısındır. Anakarta değil ekran kartı slotuna taktıgına emin ol olmazsa ararsın başka çözüm.

Kontrol ettim tekrar doğru yerde.

Açtıgınızda ekran kartına güç geliyor mu? Belki ekran kartı anakart slotundan çıkmış olabilir. Bakınca ekran kartında bir eğrilik gözüküyor mu taşırken belki dedigim gibi anakart slotundan çıkmış veya eğrilmiş olabilir şimdiki ekran kartları agır yamılabiliyor soket kısımları.

Hocam RAM'lerin sadece bir tanesini takıp tekrar dener misiniz?

Açtıgınızda ekran kartına güç geliyor mu? Belki ekran kartı anakart slotundan çıkmış olabilir. Bakınca ekran kartında bir eğrilik gözüküyor mu taşırken belki dedigim gibi anakart slotundan çıkmış veya eğrilmiş olabilir şimdiki ekran kartları agır yamılabiliyor soket kısımları.
Ekran kartının ışığı yanıyor kablolarını da kontrol ettim sıkıntı yok. Anakart slotuna da tekrar çıkardım taktım.Soket kısımlarını da kontrol ettim kırık ya da yamuk bir şey yok.Sorun aynı şekilde devam ediyor.

Ekran kartının ışığı yanıyor kablolarını da kontrol ettim sıkıntı yok. Anakart slotuna da tekrar çıkardım taktım. Soket kısımlarını da kontrol ettim kırık ya da yamuk bir şey yok. Sorun aynı şekilde devam ediyor.

Arkadaşon dedigi gibi o zaman RAM'leri kontrol et genelde RAM falan bozuk olsa ekrana hata kodu gelir. Ama bilemedim bir dene birini sok çalıştır olmasa onu tak digerini sök çalıştır.

Denedim olmadı maalesef.

Bunu da denedim ama sonuç yok.

Vallahi bilemiyorum kardeş bilgim bu kadar. Aisteme güç geliyor görüntü vermiyorsa ekran kartındandır ekran kartında problem yok diyorsun o zaman ya yanlış yere takıyorsun kabloyu kabloyu taktıgın yeri değiştir. Ya da kablo bozuk monitörde sıkıntı oldugunu düşünmüyorum olsa zaten ya bozuk görüntü verir ya da hiç açılmaz no signal demez.

Geri
Yukarı