RTX 3080 30W daha az güç çekiyor

batuhanylrm1

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar dostlar. Yardımınıza ihtiyacım var. 3X Suprim 3080 kart mevcut elimde fakat bir tanesi diğer 2sine göre daha az W çekiyor ve az mhs veriyor sebebi ne olabilir?

Dosya Ekleri

• azmhs.png
    azmhs.png
    140,7 KB · Görüntüleme: 101
Farklı sistemler ise güç seçenekleri kısmında, güç tasarruf modunda kalmış olabilir mi sistem?

Kartlar yan yana ısıları soğutmaları her şeyi aynı ama.
Birincisi eğer bir kart diğerinin üstündeyse, üstte kalan kart allta olan kartın yaydığı ısıdan dolayı daha çok ısınabilir. Ikincisi ise aynı model kart olsalar bile fabrikada başka termal ped koymuş olabilcekleri için vram soğutma performansı tam aynı olmayabilir.

Anladım hocam kartlar 13 gündür sorunsuz peş peşe çalışıyordu 2 gün öne bir durdu ne olduysa buna böyle kaldı anlamadım.
Hocam aynı model aynı marka Vramli kartlar bile benzer performans veremeyebiliyor. Başka arkadaşta aynı model ve aynı marka vramli karta sahibiz o 44 Mh alırken ben max 42Mh. Arkadaşların dediği gibi aynı malzemede bile performans farkı olabiliyor bu sebeple fark oluşmuş olabilir zannımca.

Dediklerinizi denedim bir sonuca varamadım maalesef. Aklıma şey geliyor mümkünatı olabilir mi bilmiyorum ama termal ped yanmış veya bitmiş olabilir mi?

Geri
Yukarı