RTX 3080 Çökme Sorunları Çözüldü mü? Sebep Neydi? Neler Oldu?

Ülkecek durumumuz o kadar vahim ki korsan oyun kullananlara bile kızamıyorum. Ne ara ekonomiye geldi konu bilmiyorum 3080 görünce aklıma direk ekonomi geldi.

Şimdi şöyle bir şey var. Zotac direk PC Partner'ın oluşturduğu bir şirket iken Sapphire kendi fabrikası olmadığı için ilk kurulduğunda PC Partner'ın fabrikalarına kullanan bir şirket. PC Partner'ın bir şirketi demek doğru değil.

Zaten artık PC Partner ile ilişkilerini kesti diye hatırlıyorum 2016'dan sonra. Our Brands/Partners listelerinden de kalktı diye biliyorum. Zaten şu anda herhangi bir ortaklıktan bahsetmiyor PC Partner kendi sitesinde. En son araştırdığımda böyleydi en azından. Benim bildiğim kadarıyla böyle.

Bunun dışında güzel bir video olmuş. Çok göremiyoruz bu tür videoları bu yüzden daha kıymetli oluyor.

Sondaki mesajlarda Teknobiyotik'e mi gönderme mi yaptınız bilmiyorum ama cuk diye oturmuş elinize sağlık. Rezil herifler forumda kaç kişiden para kestiler. 19 .40'dan itibaren başlıyor.
Hangi satıcıdan aldın? İyi bir satıcıdan mı aldın yoksa kargo parası kadar kar marjı olmayan bir satıcıdan mı aldın (!)

Asus TUF OC 3080 kartında 55 derecenin altında fanlar durmuyordu. Eğer 2 monitör kullanıyorsanız tekini çıkarmanız lazım. :D Mecbur tek ekran kullanıyorum.
Karşılaştığım tek problem, çift ekranda fan durmama problemi oldu. Ama bence öyle aşırıya kaçacak bir durum yok. Çok sessiz bir şekilde % 50 olarak, 1000 RPM'de çalışıyor. Yani çift ekran kullanmak isteyen, yine de kullanabilir bence. Başka bir soruna denk gelmedim.
Şimdi AMD fanboylar çıkıp NVIDIA şöyle böyle diye konuşmaz umarım. Sonuçta hatayı yapan NVIDIA değil, GPU'yu kendine göre customize edip satıcıya sunan firmalarda.
Yalnız Founder Edition olan kartlar için de şikayetler olmuş. Sorun 2GHz'yi geçince ortaya çıkıyor. Yani firmalardan kaynaklı değil.
Alan ve kullanan varsa inceleme atabilir mi?
Ben de var fakat inceleme yapmayı pek beceremem. Açıkçası pek müsaitte olmuyorum. Diyebileceğim tek şey, aşırı güçlü kartlar. Bütün oyunların grafik ayarını tavana dayayarak oynuyorum. BF5 4K minimum 95 FPS (RTX kapalı), COD Warzone 2K 135 FPS, GTA 5 4K 60+ ve 2K 110 FPS, Rage 2 1080P 250 FPS, Outer World 1080P 170 FPS (Pek fazla oynamadım).

Bu bahsettiğim FPS değerleri, anlıkta olsa en düşük gördüğüm rakamlar ve grafik ayarlarının ne varsa en üste çekilmiş değerleri. İşlemci ise 3700X. Başka oyunları denemedim.

Sorun olarak ise sadece çift ekran kullanımında fanların durmama problemi var. Asus TUF modelinde olan bir problem. 1980Mhz olarak çalışıyor ve ısı en fazla 60 dereceleri görüyor. Soğutma konusunda mükkemmel.

Karşılaştığım tek problem, çift ekranda fan durmama problemi oldu. Ama bence öyle aşırıya kaçacak bir durum yok. Çok sessiz bir şekilde % 50 olarak, 1000 RPM'de çalışıyor. Yani çift ekran kullanmak isteyen, yine de kullanabilir bence. Başka bir soruna denk gelmedim.

Yalnız founder Edition olan kartlar için de şikayetler olmuş. Sorun 2GHz'yi geçince ortaya çıkıyor. Yani firmalardan kaynaklı değil.

Ben de var fakat inceleme yapmayı pek beceremem. Açıkçası pek müsaitte olmuyorum. Diyebileceğim tek şey, aşırı güçlü kartlar. Bütün oyunların grafik ayarını tavana dayayarak oynuyorum. BF5 4K minimum 95 FPS (RTX kapalı), CoD Warzone 2K 135 FPS, GTA 5 4K 60+ ve 2K 110 FPS, rage 2 1080P 250 FPS, outer world 1080P 170 FPS (pek fazla oynamadım).

Bu bahsettiğim FPS değerleri, anlıkta olsa en düşük gördüğüm rakamlar ve grafik ayarlarının ne varsa en üste çekilmiş değerleri. İşlemci ise 3700X. Başka oyunları denemedim.

Sorun olarak ise sadece çift ekran kullanımında fanların durmama problemi var. ASUS TUF modelinde olan bir problem. 1980MHz olarak çalışıyor ve ısı en fazla 60 dereceleri görüyor. Soğutma konusunda mükkemmel.

Bende de 3700X var. Oyunları DSR ile 4K oynar isem bir sorun yaşar mıyım? Yaşamam gibi duruyor.

4i6r1o.jpg

Geri
Yukarı