RTX 3080 ekran kartı Zalman Z3 Plus kasaya sığmıyor

NZXT H7 airflow olabilir mi peki? Kablo su an yan kapağa degmiyor ama zamanla temassizlik olur mu bilmiyorum. 1-2 saat oyun oynadim sıkıntısız, simdilik tabii ki.

İndirimdeyken bu kasaya bakabilirsiniz.

1677705752971.png

400mm'ye kadar uzunluk, 160mm'ye kadar da işlemci soğutucu yüksekliği destekliyor. Kartınız sığacaktır.

kasa-png.1686862

Zalman Z3 Plus kasa 197 mm, bu kasa da 200 mm ölçülerinde sanırım sığmaz.
Şunlara bakabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yan kapaktaki az olan payda kurtarmadı. Pin kablolarını falan buktum ama nafile. Hatta ekran kartındaki 3 kirmizi ışık PC'yi kapattıktan sonra dahi yanıp sönmeye devam ediyor.

Yan kapaktaki az olan payda kurtarmadı. Pin kablolarını falan buktum ama nafile. Hatta ekran kartındaki 3 kirmizi ışık PC'yi kapattıktan sonra dahi yanıp sönmeye devam ediyor.
Keşke kabloları vs. bükmek yerine kapağı açık kullansaydınız. Daha önce de dediğim gibi aşırı bükmek sağlıklı değil. Ekran kartındaki kırmızı ışıklar güç girişleriyle alakalı bir problem olduğunu söylüyor.

9 Eylül'den bu yana(ekran kartını takıp sisteme tanıttıktan sonra) yan kapağı açık kullandım sadece dün akşamdan bu akşama kapak kapalı kaldı. Hani doğrusu 1 gün kapalı kaldı ve bu akşam ne olur ne olmaz yan kapağı yine çıkardım.

Mesaj yazip yardimci olmaya calisan herkese teşekkür ederim. Sorunu 230 mmlik bir kasa alarak çözdük.

Mesaj yazip yardimci olmaya calisan herkese teşekkür ederim. Sorunu 230 mmlik bir kasa alarak çözdük.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı