RTX 3080 gamerock RGB ve OC BIOS

JeaLeusy

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Ekran kartının RGB'lerini thunder Master yazılımı ile kontrol edebiliyorum fakat anakart ile eşitleyemiyorum. Yani Armoury Crate ile kontrol edemiyorum. 14 Kasım'da bu ekran kartını inceleyen bir sayfa RTX 3070 ve 3090'da kontrol edildiğini 3080'de kontrol edilmediğini söylemiş fakat bende kontrol edebilmek için kablo çıktı sanırım son gelen stoklara bu kablo eklenmiş. İnceleyen arkadaşın videosunda veya kasım'da incelenen kartlarda kutudan bu kablo çıkmıyor.

Diğer bir sorumda bu OC değil normal versiyonu. Overclock ile uğraşacak biri değilim ama basitçe Palit'in sitesinden OC versiyonunun BIOS'unu indirip BIOS'u güncellesem OC versiyonu haline gelir mi?

Dosya Ekleri

• 1.jpeg
    1.jpeg
    132,5 KB · Görüntüleme: 66
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    32,5 KB · Görüntüleme: 61
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    38,9 KB · Görüntüleme: 62
OC'li Versiyonda stabilite için PCB üzerinde ekstra bir komponent kullanılmış olabilir. Normal versiyona OC BIOS'u attığın zaman kartı bozabilirsin. Ya da sıkıntısız çalışabilir de. Normali ile OC versionu arasında PCB farkı var mı onu araştırmak gerekli.

OC'li Versiyonda stabilite için PCB üzerinde ekstra bir komponent kullanılmış olabilir. Normal versiyona OC BIOS'u attığın zaman kartı bozabilirsin. Ya da sıkıntısız çalışabilir de. Normali ile OC versionu arasında PCB farkı var mı onu araştırmak gerekli.

Araştırdığım kadarıyla yoktu ama tekrar bakacağım buna teşekkürler. RGB'yi anakart ile eşleştirebilirsem çok iyi olacak onun hakkında fikri olan var mıdır?
ASUS Armoury Crate ile eşleştirmeyi ve OC versiyonunun BIOS'unu kurmayı sormuştum hallettim.

GameRock'u anakartınız ile eşleştirmek için kutudan çıkan kabloyu ekran kartınız ile anakartınıza takıp Palit'in yazılımı Thunder Master'ı kuruyorsunuz. Thunder Master'ın Lighting bölümünden ARGB Sync kısmına tıklıyorsunuz ve bu şekilde anakart ile eşleştiriyorsunuz. Ben ARGB kısmını seçtiğimi sanıyordum seçmediğimi az önce fark ettim.

OC versiyonunun BIOS'unu kurmaktan da vazgeçtim ileride belki denerim.

Son düzenleme:
Araştırdığım kadarıyla yoktu ama tekrar bakacağım buna teşekkürler. RGB'yi anakart ile eşleştirebilirsem çok iyi olacak onun hakkında fikri olan var mıdır?
ASUS Armoury Crate ile eşleştirmeyi ve OC versiyonunun BIOS'unu kurmayı sormuştum hallettim.

GameRock'u anakartınız ile eşleştirmek için kutudan çıkan kabloyu ekran kartınız ile anakartınıza takıp Palit'in yazılımı Thunder Master'ı kuruyorsunuz. Thunder Master'ın Lighting bölümünden ARGB Sync kısmına tıklıyorsunuz ve bu şekilde anakart ile eşleştiriyorsunuz. Ben ARGB kısmını seçtiğimi sanıyordum seçmediğimi az önce fark ettim.

OC versiyonunun BIOS'unu kurmaktan da vazgeçtim ileride belki denerim.
merhaba bende bu rgb sync araştırıyordum bu konuyu gördüm. rtx 3080 gamerock kartım var kablo çıkmadı kutudan. sizin kutudan çıkmışmıydı ?

Merhaba bende bu RGB Sync araştırıyordum bu konuyu gördüm. RTX 3080 gamerock kartım var kablo çıkmadı kutudan. Sizin kutudan çıkmış mıydı?

Evet hocam çıktı benden. Gamerock anakartların RGB siyle eşleşiyor kabloyu anakarta bağlayıp Thunder Master programından ARGB modunu seçiyorsunuz sonra istediğiniz anakart yazılımından kontrol edebiliyorsunuz ben ASUS Armoury Crate kullanıyorum.

Sizin kartta 3080 değil mi?

Evet RTX 3080 Gamerock'un düz versiyonu OC modeli değil. İnceleme videosu yapan arkadaş 3070 ve 3090'da çıkıyor 3080'de çıkmıyor demiş o arkadaş bayağı kişiyi yanılttı bu konuda :) Ben o videoyu izleyip öyle saçma bir şeyin olmayacağına inanarak gittim satın aldım ve kutudan çıktı. Benim kart 2. parti ilk partide almadım 17 aralıkta eksa'dan satın aldım.

Geri
Yukarı