RTX 3080 Gaming Trio vs X Trio

JRScarface

Kilopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Meslek
Küçük Girişimci
Merhaba, arkadaşlar konuya tam olarak hakim değilim ama birkaç yerden baktığım değerlerde bir fark gözükmüyor. Bu soruyu sormamdaki sebep aralarında fiyat farkının olacağı yönünde. Sizce fiyat farkı neden oluşuyor eğer aralarında bir fark yok ise.
İtopya'da karşılaştırma yaptığımda bir fark gözükmüyor. Soldaki X Trio sağdaki ise Trio modeli.

asd.PNG

Merhaba, arkadaşlar konuya tam olarak hakim değilim ama birkaç yerden baktığım değerlerde bir fark gözükmüyor. Bu soruyu sormamdaki sebep aralarında fiyat farkının olacağı yönünde. Sizce fiyat farkı neden oluşuyor eğer aralarında bir fark yok ise.
İtopya'da karşılaştırma yaptığımda bir fark gözükmüyor. Soldaki X Trio sağdaki ise Trio modeli.

Eki Görüntüle 671250

Malzeme kalitesi, soğutma performansı, Overclock'a daha yatkın olması vb.

Bellek veya çekirdek hızları farklı olacaktır. Fiyat farkı olursa, bu yüzden olur.

X Trio'da çekirdek hızı daha yüksek oluyor.
Hocam bir kaç yerde çekirdek hızları aynı olduğunu gördüm acaba OC'de mi fark yaratıyor fiziksel olarak ikisi de 3 fanlı.
Malzeme kalitesi, soğutma performansı, Overclock'a daha yatkın olması vb.
İkiside MSI marka hocam overclock'ta fark edebilir belki dediğiniz gibi ama ben yapmayı pek düşünmüyorum.
X Trio daha iyidir ama Trio da üzmez, yeterlidir. 😁
2070 serisinde fan olarak bir farklılık vardı ve çekirdek hızları ama 3080'de bu söz konusu değil gibi duruyor tam özellikler ortaya çıktıktan sonra belli olacaktır yüksek ihtimal ama.

X Trio OC için daha müsait, bütçeniz yeterse öneririm, bütçe yetmez ise dediğim gibi Trio da üzmez. 😁
Valla hocam bütçe yeterli olacaktır yüksek ihtimal zaten 3-4 ay sonra alabileceğim bir fırsat olmaz ise :) Önceden aklımda 2070 süper gaming x trio vardı baya da ucuzladı şuan ama bakalım nasip. Teşekkür ederim hepinize.

Geri
Yukarı