RTX 3080 - i5 12400F sistem LoL'de FPS 160'lara düşüyor

2 k monitöre sahibim kasayı bugün satın aldım. LoL'de her şey en yüksek ayarda 230 FPS ortalama verirken birden FPS 170 160'lara düşüyor sebebini anlamadım yardımcı olursanız teşekkürler.

1664490737676.png

3080 5600X im var 2K oynuyorum ama ayarlarım en yüksekte değil bende de arada sırada 240 altına düşmeler oluyor normal gibi sizde .

Oyunun 2K ya alınca sapıtıyor gibi geldi bana 3060 Ti sistemimde 1080p de 400 FPS gördümü hatırlıyorum normalde.

Fight esnasında fazladan paket renderlandığından bir miktar FPS düşmesi normaldir. 2K da fark fazla olabilir. Çünkü tüm paketler 2K da renderlanıyor. FPS değerleriniz normal.
hocam fps birden düşüp çıkıyor ve 1 snlik donuyor gibi oluyor . valorantıda denedim aynı sorun ondada var

LoL çift çekirdek kullanan bir oyun olduğu için yüksek FPS için tek çekirdek performansınızın çok yüksek olması gerek.
hocam anlık drop giriyor normalde fps değerlerim iyi faklat 1 snlik donma gibi oluyor . valoranttada denedim aynı sorun ondada var

3080 5600X im var 2K oynuyorum ama ayarlarım en yüksekte değil bende de arada sırada 240 altına düşmeler oluyor normal gibi sizde .

Oyunun 2K ya alınca sapıtıyor gibi geldi bana 3060 Ti sistemimde 1080p de 400 FPS gördümü hatırlıyorum normalde.
240 ın altına düşmesinde sıokıntı yok ama birden düşüş var hocam snlik ve donuyor gibni oluyor

Ben LoL'de yüksek FPS alan birine denk gelmedim değişik bir oyun.
fpsde bi sıkıntı yok hocam saniyelik

Ramler duel channel mi hocam ?
evet hocam

Oynamasına oynarım sıkıntı yok ama 3080'li sistemin böyle bir hatasının olması beni üzdü.

İşlemcin darboğaz oluyor. Üzecek bir şey yok. QHD FurMark testi yap ya da ekran kartına yük bindiren oyunlar oyna. İşlemciye yük bindiren oyunda ekran kartı performansı değerlendirilmez. Kaldı ki QHD monitör al imkanın varsa. RTX 3080'in hakkı 1080p değil.

Ya da illaki 1080p oynayacağım ve yüksek FPS almak istiyorum diyorsan 12600K 12900k arası bir işlemci almalıydın.(İşlemci ağırlıklı oyunlar için)

Yeni konular

Geri
Yukarı