RTX 3080 için F/P güç kaynağı önerisi

@Sir Benjamin Genel olarak diyelim. Bildiğim markalardı.

Hocam bunu düşünüyordum da 2K gibi bütçeler biraz bana fazla geldi. Bunu nasıl düşürürüz? Broze modeller işimi görür mü? Ya da white düz 80+ modeller çok mu dandik?

Para buldum, Super GD+ 750W alacağım.

Son düzenleme:
Önerilen Deepcool PM850D iç yapı olarak ortalama üstü bir ürün. Bulk kapasitörü 105 derece Nippon-Chemicon, ikinci tarafta ise Teapo ve ChengX kapasitörler kullanılmış ki kötü değiller. Giriş filtresi 2 adet Y ve 1 adet X kapasitör bulunduruyor ki iyidir. Sonrasındaki LLC topolojisi, çıkıştaki DC-DC topolojisi ile birleşerek orta üst seviye bir PSU için gereklerden bir diğerini de sağlamış durumda. Ayrıca APFC kontrolcüsü (Champion CM6901X), DC-DC devrelerindeki mosfetler (Infineon Optimos 014N04SA) ya da yine DC-DC PWM kontrolcüsü (ANPEC APW7159C) gibi yarı iletkenler üst sınıf güç kaynaklarında da kullanılmakta, voltaj regülasyonu da ideal. Ripple değerleri meçhul ama PCB arkasındaki DC ile AC taraf arasındaki izolasyona ve filtre kısımlarına bakınca kötü olmayacağı tahmin edilebilir (tabii testleri de olsaydı iyi olurdu). Yalnız fan biraz düşük kaliteli yüksek yüklerde ortalama üstü ses seviyesi olması olası.

5900X ve 3080 Ti ile yapılmış OCCT testini de barındıran ve yukarıdaki muhtelif eleman bilgilerinin alıntılanmasında kullanılan link aşağıdadır;

Hocam çok daha ucuza daha bir PSU önerdiler gibi.

Hocam çok daha ucuza daha bir PSU önerdiler gibi.

Sizin kararınız hocam, 850W olması ileride işinize yarar tabii ki. PM850D güzel bir modeldir zaten ancak tek eksi yanı en azından yarı modüler olabilirdi deyişim.

Sizin kararınız hocam, 850W olması ileride işinize yarar tabii ki. PM850D güzel bir modeldir zaten ancak tek eksi yanı en azından yarı modüler olabilirdi deyişim.
Zaten kasam eski nesil dışı. Önemli olan F/P olmasıydı benim için. Bu arada kartı garantili alıcam o yüzden para lazım :D

Geri
Yukarı