RTX 3080 için işlemci tavsiyesi

Teşekkürler 13600K ya da KF de düşüneceğim o zaman, evet zaten piyasdan dolayı ikinci el düşünmeye başladım, sahibinden satılan sıfır da var aslında uyguna. Peki i7 ya da i5 olmasının ne gibi bir farkı olabilir? i5 olmasındansa i7 olması daha iyi olacakmış gibi yer etmiş kafamda nedense. Nesil farkı sanırım. Şimdi baktım 3600K özellikleri daha iyi sanırım dediğiniz gibi mantıklı geldi.
13600k dediğimiz işlemci i7 12700k' dan daha iyi ve i9 12900k'dan da sadece çoklu işlemde geri kalır. Çoklu işlemle sizin işiniz yok zaten. Kısacası önceki neslin işlemcilerinden daha güçlü bir işlemci, i5 olması sizi yanıltmasın. RTX 3080 için 13600k yeterli bir işlemci. Bütçe varsa i7 de alınır fakat gerek yok, para israfı.

Teşekkürler 13600K ya da KF de düşüneceğim o zaman, evet zaten piyasdan dolayı ikinci el düşünmeye başladım, sahibinden satılan sıfır da var aslında uyguna. Peki i7 ya da i5 olmasının ne gibi bir farkı olabilir? i5 olmasındansa i7 olması daha iyi olacakmış gibi yer etmiş kafamda nedense. Nesil farkı sanırım. Şimdi baktım 3600K özellikleri daha iyi sanırım dediğiniz gibi mantıklı geldi.
KF alman daha mantıklı olur, arada 400 TL fark var.

Anakartta Wi-Fi 6E bulunuyor. Bence tek eksi yanı mATX olması. Bana göre bu bir sorun değil ama bazı kullanıcılar ATX olmasından yana. ATX olarak da bunu öneririm:

Bütçeyi hafif aşıyor ama.

13600KF 12700F'den daha iyi ve güncel.
Teşekkürer bu anakartı düşüneceğim, diğerinden 600 lira fazla ama daha iyi sanırım ve z serisi, ama wifi desteği yok, wifi desteği beni cezbediyor ama bilmiyorum. bu arada şimdilik OC yapma düşüncem yok. yine de Z690-A daha iyi midir?
13600k dediğimiz işlemci i7 12700k' dan daha iyi ve i9 12900k'dan da sadece çoklu işlemde geri kalır. Çoklu işlemle sizin işiniz yok zaten. Kısacası önceki neslin işlemcilerinden daha güçlü bir işlemci, i5 olması sizi yanıltmasın. RTX 3080 için 13600k yeterli bir işlemci. Bütçe varsa i7 de alınır fakat gerek yok, para israfı.

KF alman daha mantıklı olur, arada 400 TL fark var.
Teşekkürler özelliklerini karşılaştırdım 13600 daha iyiymiş gerçekten. i5 13600 olacak büyük ihtimal.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı