RTX 3080 için PSU önerisi

KidisComeBack

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,
RTX 3080 veIntel i9-12900K sistem için bir PSU gerekiyor.
Ve biraz daha ilerisi için düşündüğüm için 1000W ve 1200W düşünüyorum.
Kablo sayıları ideal olarak kaç olmalı?
Tavsiye edeceğiniz marka model varsa iyi olur.
Teşekkürler.

RTX 3080 için iyi bir 650W bile kurtaracak düzeydeyken şu an 1000W üstü PSU'lara paranın suyunu akıtmaya gerek yok. Ha, ben RM1000X gibi güç kaynaklarına binlerce TL harcamak istiyorum diyorsan bilemiyorum, bahsettiğin ileri dönük PSU ile RTX 4000 serisini kullanmak istiyorsan dönüştürücü de kullanman gerekecek.

Böyle yazmamın sebebi 1000W PSU'ların gerçekten çok pahalı olmaları.

RTX 3080 için iyi bir 650W bile kurtaracak düzeydeyken şu an 1000W üstü PSU'lara paranın suyunu akıtmaya gerek yok. Ha, ben RM1000X gibi güç kaynaklarına binlerce TL harcamak istiyorum diyorsan bilemiyorum, bahsettiğin ileri dönük PSU ile RTX 4000 serisini kullanmak istiyorsan dönüştürücü de kullanman gerekecek.

Böyle yazmamın sebebi 1000W PSU'ların gerçekten çok pahalı olmaları.
Şimdi alacağım psu yu neden RTX 40 serisi için dönüştürücü kullanmam gerecek?güç soket yapısı mı değişiyor?

Son düzenleme:
HX1200'ün seri numaraları 2030XXXX ve 2041XXXX şeklinde olanlar, Corsair tarafından, bazı anakartlarla olan uyumsuzluğu sebebiyle sistemi tetikleyemediği için geri çağrılmıştı.

@KidisComeBack Net bir bütçe verebilirseniz belki tavsiyede bulunan çıkabilir.
Bütçe 3000-5000TL ,f/p ve indirimde olsun,
sertifika +80plat ilerleyen zamanda yeni anakartlar ile kullanabileceğim olsun.Yani ileriye dönük alıyorum

Fazlası gereksiz olur.

Geri
Yukarı