RTX 3080 monitör tavsiyesi

berkay3418

Hectopat
ASUS TUF RTX 3080 için monitör arayışındayım aklımdaki iki monitör şuydu (işlemci i7 10700K, RAM 16 GB DDR4 4266MHz)

1.si Technopat'tan gördüğüm şu monitör: Viewsonic 27" XG270QG 165Hz 1ms HDMI DP QHD Gsync Gaming Monitör | ITOPYA 8000TL (NANO IPS)

2.si ise kendim bulduğum: ASUS ROG STRIX 27" XG27UQ 144Hz 1ms 2xHDMI 2xDP DSC HDR IPS Gaming Monitör | ITOPYA 9000TL (IPS)
Fiyatlar kısaca bu şekilde ama biraz daha araştırma sonucu ikisinin de birleşimi olan bir monitör gördüm.
Videosu kısaca:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Türkçe kaynağı: Eşsiz Oyun Keyfi İçin LG’den Dünyanın İlk 4K IPS 1MS GTG Oyun Monitörü | LG Türkiye
Arkadaşlar fiyatı 750 dolardan çıkış yapacakmış hem kalite olarak ikisinin özelliğinden alıyor mesela ilk attığım monitörde HDR yokken ve 4K değilden nanoips var ikinci monitördede 4K var HDR var ama nano IPS gibi özellikleri yok bu monitör bildiğiniz ikisini birleştirmiş muhteşem bir şaheser çıkartmışlar üstelik yukarıda attığım 2 monitörden de daha ucuz. Bunun nedeni nedir sizce arkadaşlar LG neden bu kadar ucuza yapıyor bu özellikleri taşıyan bir monitörü yani direkt alabilirim Türkiye'ye geldiği anda bir sıkıntısı olmalı ki bu kadar ucuz olsun :D

Not: İlk soruyu cevaplarsanız çok sevinirim 2. soru olarak da isterseniz cevaplayabilirsiniz: Başka bir monitör tavsiyeniz var mıdır? LG'den daha iyi

Benim tercihim Asus olan monitör olurdu.

Ben de köpek gibi RTX 3080 peşliyorum fakat stoklara zor girecek gibi gözüküyor :D Görsem direk alacağım. Siz alabildiniz mi?

Asus monitör hiçbir yerde stoklarda yok. Onun yerine bu monitörü buldum.

2K isterseniz benim tercihim bu monitör olurdu. Panel hızı bir çok TN'den daha hızlı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ancak ViewSonic'in o monitörü de çok iyi. Valla karar vermek çok zor. Ama ben olsam 2K 240HZ VA panelli Samsung'u alırdım. Çünkü 3080 ile 240HZ'i kullanırım diye düşünüyorum. Fiyat olarak da uygun.

Yeni konular

Geri
Yukarı