RTX 3080 ne zaman alınmalı?

balikeat

Megapat
Şu anki fiyatları bana biraz yüksek geldi. Kartların globalde dolar cinsinden fiyatı nedir bilmiyorum ama ilk parti gelecek olan ürünler sayılı yerde olacak. Kartı ülkeye ilk getiren firmalar karta ilk sahip olmak isteyenlerden 600-700 lira fazla koparma amaçlı ilk parti ürünler için yüksek fiyat çektiğini düşünüyorum ama ne kadar doğrudur bilmiyorum.
Gerçi her gün yükselen dolar kuru yüzünden beklemek ne kadar doğru orası da muamma. Yine de görüşlerinizi almak istedim. Aklımdaki model ASUS TUF veya ROG.

Dediğiniz gibi beklemekte fayda var henüz yeni çıktı. Dolar konusuna gelirsek de bilemiyorum. Her an her şey olabilir. Bir gece olduğu gibi ansızın 10 TL olabilir.

Big Navi çıkınca fiyatları da kırabilirler. Beklenebiliyorsa beklenmeli. Parayı dolara çevirip beklemek veya vadeli hesaba atmak en mantıklısı.

Big Navi çıkınca fiyatları da kırabilirler. Beklenebiliyorsa beklenmeli. Parayı dolara çevirip beklemek veya vadeli hesaba atmak en mantıklısı.
Hocam firmalar global pazarda fiyat kırsada düşen fiyatların Türkiye pazarına yansıması için yüksek fiyattan mal çeken firmaların ellerindeki stokları bitirip düşük fiyattan mal çekmesi gerekiyor. Bu tür fiyat düşüşlerinin bizim ülkeye yansıması çok uzun sürer. Intel geçenlerde 50-100 dolar arası fiyat düşürmüştü ama bizim ülkede dolar kuru sebepli fiyatlar yükselmişti.

Kesinlikle paranizi ne dolara ne Euro'yla bekletmeyin. Para birimlerinin ne olucagi belli olmaz garantisi yok. Altin gumus gibi seylerle parayi bekletmek daha dogru olur. RTX 3080'in her islemciyle testlerinin ortaya ciktiktan sonra alin bence.

Kartların çıkmasını beklemek daha iyi incelemeleri açısından, fakat Türkiye nezlinde fiyatların düşeceğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz.

Geri
Yukarı