RTX 3080 RDR2 FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 11

darkkaos91

Kilopat
RAM
32 gb ddr4 3600 mhz
Ekran kartı
RTX 3080
Anakart
MSI X570 Tomahawk
İşlemci
Ryzen 5800X3D
Özel yapmış olduğum ayarlar ile normalde 75-100 arası FPS almaktayım. 4K ayarlarda fakat bir süre sonra FPS inanılmaz 50-60 küsurlere iniyor ve oyun kasmaya başlıyor. Sebebi ekran kartı sıcaklığımı yoksa farklı bir sebebi mi var? 75 dereceyi görüyorum.

ekran kartııı ayar.jpg

asdad.jpg

rdr22.jpg

Özel yapmış olduğum ayarlar ile normalde 75-100 arası FPS almaktayım. 4K ayarlarda fakat bir süre sonra FPS inanılmaz 50-60 küsurlere iniyor ve oyun kasmaya başlıyor. Sebebi ekran kartı sıcaklığımı yoksa farklı bir sebebi mi var? 75 dereceyi görüyorum.

Eki Görüntüle 1987440

Eki Görüntüle 1987442

Eki Görüntüle 1987437
Hocam çözümü bilmiyorum fakat gpu tweak uygulaması üzerinden ekran kartının limit sıcaklığını yükseltip dener misiniz? Uzun zaman önce bir yerde görmüştüm belki faydası olur.

Hocam çözümü bilmiyorum fakat GPU Tweak uygulaması üzerinden ekran kartının limit sıcaklığını yükseltip dener misiniz? Uzun zaman önce bir yerde görmüştüm belki faydası olur.

Yükseltilmiş şekilde hocam şu an 91'e çekili zaten o şekilde oynuyorum. Normal FPS de problem yok iken akıcı oynadığım esnada belli bir süre sonra 60'lara düşüyor FPS ve kasmalı 60 FPS öyle akıcı falan da değil.

Grafik ayarlarında en aşağıda Tree teleselasyon ayarı var kapatıp kontrol eder misin ?

Bazen oyun açılırken o ayar da açılıyor ve dehşet FPS düşürüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı