RTX 3080 sistemde ses gelmiyor

DŞ55

Femtopat
Daha fazla  
RAM
G.skill flare x5 DDR5 2/16
Ekran kartı
RTX 3080
Anakart
MSI MAG Z690 Tomahawk WIFI DDR5
İşlemci
i7-14700KF
Merhaba arkadaşlar, birkaç gün önce yeni parçalar alıp kasamı komple yeniledim. Bugün takıp format attım fakat hiçbir koşulda ses alamıyorum bilgisayardan. Muhtemelen driverlarla ilgili bir sıkıntı yaşıyorum. Intel ve MSI'ın sitesinden Audio driverları indirdim, yeniden başlattım fakat aygıt yöneticisinde tek görünen "NVIDIA High Definition Audio" onun dışında bir sürücü yok, haliyle seste yok, ses ayarlarında da "yüklü ses çıkış aygıtı yok" yazıyor.

Önceden ne yapardık, formattan sonra internet, ses falan olmazdı driverları kurardık yeniden başlatınca her şey yerinde olurdu.
Nedense bu sefer sıkıntı çıkardı bana.

Yardımlarınızı bekliyorum.

"Aygıt Yöneticisi > Ses, video ve oyun denetleyicileri" altında High Definition Audio Aygıtı görünüyor şu an, değişmiş yine kurulumdan sonra fakat ses hala yok.

Jak bağlantılarınızı gözden geçirir misiniz? İnsanlık hali belki yanlış yere takılmıştır. Realtek Control Center'a da bir bakın. Hangi jakı taktığınızı işaretlettirdiği bir pop-up veriyor bazen.

Bağlantı doğru, Realtek Control Center kurulu bile değil şu anda. Bugünden beri Realtek driverları kuruyorum hiç bir şekilde program görünmüyor nedense.

Düzelttim.

BIOS'u biraz kurcaladım, bir ses ayarı disabled idi, enabled yaptım hoparlörü gördü. Sıkıntı yaşayan arkadaşlar BIOS'larını kontrol etsinler, belki çözüm bulurlar. Merdt, sana da teşekkürler dostum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı