RTX 3080 stokları ne zaman gelir?

ateykan0

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Malum hepimiz biliyoruz doların halini. Kartlar daha gelmeden her gün sitelerde "stok yok" yazmasına rağmen artıyor. Örnek olarak MSI RTX 3080 Gaming X modeli vatanbilgisayar.com üzerinden ilk baktığımda 9900 küsur TL ile başlamışken şu an 11072 TL (MSI GEFORCE RTX 3080 GAMING X TRIO 10G 10GB GDDR6X 320Bit NVIDIA Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da) olarak gözüküyor. Dün şu videoya denk geldim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Video başında Volkan abi stokların kasım ayının ilk haftası geleceğini öne sürmüş ancak yaklaşık 10 site ile görüştüm yarısı bilmiyor yarısı da ocak olduğunu iletiyor. Fikri olan var mı?

Son düzenleme:
Virüsten dolayı ekran kartı üretimi azaldıysa, diğer ürünlerin üretimi de azalırdı. Ayrıca Çin büyüme verisini açıkladı= %6. Çin artarak üretmeye devam ediyor.

Bitcoin arttığından beridir tüm üst düzey ekran kartlarında stoklar tükendi. Şu ocak ayında Bitcoin etkisi stokları tüketmiş olabilir mi?

Bir söylentiye göre de gümrükte yeni ürünler gelmiş ancak içeriye azar azar sokuluyormuş. Artık nedense?

Bir diğer kişinin söylediği: "Kasım-Aralık çok durgun geçti ancak Ocak çok hareketli geçiyor" dedi.

Eğer dolar artacaksa, şirketler de dolar ile alıyor ekran kartlarını. Çoktan stokları düşük kurdan aldıkları ekran kartları ile doldurmuş olmaları gerekirdi. Ancak raflar bomboş.

Anlaşılmayan bir durum var ortada.

Virüsten dolayı ekran kartı üretimi azaldıysa, diğer ürünlerin üretimi de azalırdı. Ayrıca Çin büyüme verisini açıkladı= %6. Çin artarak üretmeye devam ediyor.

Bitcoin arttığından beridir tüm üst düzey ekran kartlarında stoklar tükendi. Şu ocak ayında Bitcoin etkisi stokları tüketmiş olabilir mi?

Bir söylentiye göre de gümrükte yeni ürünler gelmiş ancak içeriye azar azar sokuluyormuş. Artık nedense?

Bir diğer kişinin söylediği: "kasım-aralık çok durgun geçti ancak ocak çok hareketli geçiyor" dedi.

Eğer dolar artacaksa, şirketler de dolar ile alıyor ekran kartlarını. Çoktan stokları düşük kurdan aldıkları ekran kartları ile doldurmuş olmaları gerekirdi. Ancak raflar bomboş.

Anlaşılmayan bir durum var ortada.

Eski konuma cevap gelince şaşırmıştım :D. Aldığım birkaç haber var. Öncelikle 3060 ve 3070'ler stoklara giriyor şu an birkaç sitede var ancak fiyatları görüyorsunuz. 3080'ler içinse normalde stok olduğu ancak çoğu firmanın fiyatından dolayı bilerek almadığı yönünde bir şey duydum ne kadar doğrudur bilemem. %100 Bitcoin yüzünden bu sorun yaşanıyor. 3060 3070 fiyatına 3070 3080 fiyatına 3080 3090 fiyatına satılıyor şu an. Akıl karı değil artık. Mining ölmeden de bu durum bu şekilde devam edecek gibi. Dolar 8.5 iken RTX 3080 msI Ventus 3X OC modelini 12400 TL'ye almıştım kalmaz korkusuyla benim hatamdı. Ancak şu an dolar 7.4 ve o ekran kartı hala duruyor olsa 12500, 13000 verecek miningciler vardı o karta.

Geri
Yukarı