RTX 3080 tam yükte oyunlarda atıyor

Woltorb93

Kilopat
Daha fazla  
Kart tam yük binmediği sürece oyunlarda atmıyor %40 %50 kullanımlı oyunlarda problem yok. Fakat %99 100 civarı kullanımlı oyunlarda mesela Cyberpunk 2077, Uncharted 4, The Witcher 3 gibi oyunlarda 2 3 dk sonra kendiliğinden crash verip atıyor.
Sistemim:
Ryzen 5 3600.
B450M anakart.
2x8 GB DDR4 CL19 RAM.
1000W PSU.
GPU stress testinde hiçbir problem olmuyor sorun nerede anlayamadım. Driverlarımda güncel. Boşta çalışırken hiçbir problem yok.

Sorunu çözdüm işlemciyi overclock yapmıştım Max 4.2'ye kadar çıkıyordu 4.2'ye sabitleyip Volt'u düşürdüğüm içinmiş. 1.1v a çekmiştim. 4.1'e sabitleyip 1.150v a çıkardım hiçbir atma yok :D. GPU'yu undervoltlu kullanıyorum FPS de bir değişim yok 5-10 derece arası daha düşük sıcaklıkta çalışıyordu. GPU da problem var sanıyordum yokmuş oh rahatladım. Sıkıntım CPU daymış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aga overclock yapmayın o cihaz için gerekmez boşa ömrünü azaltır ve sıcaklık derecesi yükselir

Aga overclock yapmayın o cihaz için gerekmez boşa ömrünü azaltır ve sıcaklık derecesi yükselir

Bana göre 60FPS gereksiz fakat 144 Hz monitorun varsa 144 FPS epey akıcı oynatır fakat cihazın derecesi artabilir

voltu çok düşürmüşüm onu farkettim stabil volt ayarını deneye deneye buldum şu an hiçbir şekilde atma problemi yok monitörümde 144 hz. Akıcı olması açısından oyunlarda overclock yapmıştım bir de çok fazla ısınıyordu. Zaten güncellemeyi düşünüyorum ryzen 7 5800x3d düşünüyorum. Am5 e geçmicem tekrar baştan anakart rame para vermek istemiyorum öyle ahım şahım bir fark yok. 100 150 fps alsam oyunlarda yeterli benim için.

Geri
Yukarı