RTX 3080 Ti FC 24'te menüde 78 derece oluyor

Monarchh

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu sıcaklık normal mi?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-26 161800.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-26 161800.png
    98,8 KB · Görüntüleme: 30
Hocam normal olup olmadığını hemen analayamayız. Bir kaç soru sorcam ve detaylı grafik isteyecem sizden
1-Kartın marka ve modeli
2-En son ne zaman bakım yapıldı(Termal macun ve Fan bakımı)
3-HWİNFO64 üzerinden yük altına gitdikten sonraki son sıcaklık değerlerini sensörler kısmında ss alıp atmanız

Normal hocam. Bazı oyunlar sistemi lobide aşırı yüke bindiriyor.
Kasa hava akışı iyi değilse normal abartılacak bir durum şimdilik yok.
Normal diyip geçmeyelim hocalarım. Ne olup bittiğini görmeden araştırmadan cevap yanlış olur. Belki haklısınız belki değilsiniz bunu öğrenmek için detay lazım.

Hocam normal olup olmadığını hemen analayamayız. Birkaç soru soracağım ve detaylı grafik isteyeceğim sizden.
1-kartın marka ve modeli.
2-en son ne zaman bakım yapıldı(termal macun ve fan bakımı)
3-HWiNFO64 üzerinden yük altına gitdikten sonraki son sıcaklık değerlerini sensörler kısmında SS alıp atmanız.

Normal deyip geçmeyelim hocalarım. Ne olup bittiğini görmeden araştırmadan cevap yanlış olur. Belki haklısınız belki değilsiniz bunu öğrenmek için detay lazım.

Hocam haklısın bir kontrol edin ama bence oyundan dolayı GPU 313 watt güç çekmiş. Benzer durumları bende yaşamıştım.

Hocam haklısın bir kontrol edin ama bence oyundan dolayı GPU 313 watt güç çekmiş. Benzer durumları bende yaşamıştım.
Hocam 373Watt çekmiş. Baya yüksek ama bu sıcaklıkları normalleştirmez. Bakmadan kesin karar veremeyiz hiçbir zaman ya tutar ya tutmaz.

Yanlış anlamayın hocam mesele haklı olmam değil ben kendi kartıma nasıl bakıyorsam başkalarına da o şekilde yardımcı olmaya çalışıyorum ki kartları zarar görmesin. Ekran kartımı 2. El aldım. Aldığımda 82 derecyi görüyordu yükte. Normalde olması gereken sıcaklıklar sonuçta 300Watt üstü çekiyor problem olmaması gerekir. İçim rahat etmedi kartı açtım termal macun kupkuruydu ve nerdeyse bitmişti.

Yanlış anlamayın hocam mesele haklı olmam değil ben kendi kartıma nasıl bakıyorsam başkalarına da o şekilde yardımcı olmaya çalışıyorum ki kartları zarar görmesin. Ekran kartımı 2. el aldım. Aldığımda 82 derecyi görüyordu yükte. Normalde olması gereken sıcaklıklar sonuçta 300watt üstü çekiyor problem olmaması gerekir. İçim rahat etmedi kartı açtım termal macun kupkuruydu ve neredeyse bitmişti.

Macun önemli tabii ki digeride radyatörlerin içi ve fan kanatları zaten sesinden anlatsın bakım yapılması gerektiğini.

Macun önemli tabii ki digeride radyatörlerin içi ve fan kanatları zaten sesinden anlatsın bakım yapılması gerektiğini.
Aynen öyle hocam çok doğru macun en önemli faktörlerden bir tanesi ve dediğiniz gibi kartın havalandırma yapısı. Sesinden anlaşılır ama en iyi sıcaklık takibinden anlaşılır. Bakarsın sıcaklıklara çip sıcaklığı 75 in üzerinde ve hotspot sıcaklığı arasındaki fark 25 derecenin üstündeyse kartta anormal bir durum var demektir.

Geri
Yukarı