RTX 3080 Ti FC 24'te menüde 78 derece oluyor

Monarchh

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu sıcaklık normal mi?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-26 161800.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-26 161800.png
    98,8 KB · Görüntüleme: 30
Kasanızda güzel 3 fan gayet iyi. Yukarda da tahliye için 2 fanınız var. Gayet yeterli
Bu şekilde kasa içi

Şuanlık durumlar iyi hıçocam sıkıntı yok gözüküyor. 240mm belki yetmeyebilir ama yeterli gerek yok. Yapmak istersen şu olabilir. Ekran kartının altına 1 fan ve arkaya 1 fan koyarak hava akışını artırabilirsin ama bu tamamen sana kalmış. Yoksa derecelerin yeterli seviyede.
Belki dediğiniz gibi arkaya fan takabilirim zaten kasayı değiştirip 360mm geçmeye düşünüyorum

Dosya Ekleri

• IMG_8518.jpeg
    IMG_8518.jpeg
    154,5 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG_8520.jpeg
    IMG_8520.jpeg
    137,9 KB · Görüntüleme: 9
Sağ olun hocam

360mm bu kasaya sığmıyor hocam ondan
Anladım hocam tabi sizin tercihiniz 360mm işlemcinizi biraz daha iyi soğutacaktır. Ama bunun bir negatif yönü var. ön tarafta bulunan en üstteki fanın soğutma işlevini biraz kısıyor. Direk havayı çekiyor sıvı soğutucu ama çok dert edilecek durum değil sadece bir bilgi aklınızda bulunsun. 360mm işlemcinize ve diğer bileşenlerinize faydası da olacaktır.

Tavsiyem her zaman içeriye giren hava ile çıkan havanın birbirini tamamlasın hocam.

İcabında 4 içeri hava alan fan ile 3 dışarı çıkan hava. Veya duruma göre 3 içeri 3 dışarı.

Ben kendim ekran kartımın altına güç kablosunu taktığımız yerin altına 1 fan koydum. Ufaktan 2-3 dereceye yakın faydasını gördüm ama bu her kasa için geçerli değil hocam benim kasanın yan tarafında cam var altında mesh panel var. Ordan hava çekebiliyor fan. Her kasada olmayabilir ama her kasada olan güzel tarafı ön tarafta en altta bulunan fandan da takviye alıp havayı üfleyebilir.

Hocam son olarak yapıyor olabilirsiniz zaten. Kartınız sıcaklıklarını takipte kalın çok fazla yükselmeden bakım yapmanız kartınızın ömrünü uzatır. Onu zaten takipte kalırsanız bakım zamanını işaret eder size yani bende bir anormallik var der. Yukarda çip sıcaklığı ve hotspot sıcaklığı hakkında bir kaç bilgi yazdım. Bellek sıcaklığınız hakkında da bilgi vermedim. Şöyleki kartınızın sıcaklıkları ile aynılar. Eğerki 5-10 derece bir yükseliş görürseniz ufaktan kontrol etmekde fayda var.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı