RTX 3080 Ti R7 5800x3D sistem alınır mı?

alisalih

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba.
Arkadaşlar şimdi olayı söyleyeyim PC alacaktım ve bir tane buldum hazır sistemler ucuz olur diye ondan baktım sonra kasayı değiştirmişler ve adam 3070 Ti R9 5900X e 600 wat PSU öneriyor kasa içinde olduğu için değiştiremedim de ben de yine konu açmıştım bir arkadaş sağ olsun bileşen attı ben de onları biraz kafama göre değiştirdim ve size yazacağım ama kasa lazım iyi ve ekran kartının vs. sıkışmayacağı ferah olacak ve mesh olursa iyi olur mir kasa önerir misiniz ve PC bileşenlerinde sizin "bu böyle olsa daha iyi olurdu" diyeceğiniz şeyler varsa yazın inanın ki sizin yorumlarınız benim için değerli (bu arada kasa 3000-4000 civarı olursa iyi olur veya ben çok iyi bilmiyorum hocam şunu unutmuşsun yoksa PC çalışmaz gibi şeyleri de yazarsanız sevinirim)

Bu arada twitche başlamayı planlıyorum r9 5900x arasında baya kaldım siz yazarsınız

Son düzenleme:
Öncelikle merhaba.
Arkadaşlar şimdi olayı söyleyeyim PC alacaktım ve bir tane buldum hazır sistemler ucuz olur diye ondan baktım sonra kasayı değiştirmişler ve adam 3070 Ti R9 5900X e 600 wat PSU öneriyor kasa içinde olduğu için değiştiremedim de ben de yine konu açmıştım bir arkadaş sağ olsun bileşen attı ben de onları biraz kafama göre değiştirdim ve size yazacağım ama kasa lazım iyi ve ekran kartının vs. sıkışmayacağı ferah olacak ve mesh olursa iyi olur mir kasa önerir misiniz ve PC bileşenlerinde sizin "bu böyle olsa daha iyi olurdu" diyeceğiniz şeyler varsa yazın inanın ki sizin yorumlarınız benim için değerli (bu arada kasa 3000-4000 civarı olursa iyi olur veya ben çok iyi bilmiyorum hocam şunu unutmuşsun yoksa PC çalışmaz gibi şeyleri de yazarsanız sevinirim)

12. nesil Intel islemcili ve DDR5 bellekli bir sistem toplamak daha iyi olurdu. Ekran karti olarak ise ROG Strix 3080 Ti veya EVGA 3080 Ti tercih edilse daha iyi olabilir. Gigabyte modelinin cok sesli calistigini okumustum.

neden rog strik ya da evga gigabyte gözüme hoş duruyo ve bence en iyi ekran kartı üreticisi benim gözümde onlardan daha fazla mı fps alıyoruz

bi de ddr5 olunca ne oluyor

Öncelikle merhaba.

Bu arada Twitch'e başlamayı planlıyorum R9 5900X arasında bayağı kaldım siz yazarsınız.

Şahsen 5900X alırım. Oyun performansı olarak 5800x3D alır. Fakat 5900X çekirdek konusunda önde ve yayın sırasında çok daha iyi performans alabilirsin.

Neden ROG strik ya da EVGA Gigabyte gözüme hoş duruyor ve bence en iyi ekran kartı üreticisi benim gözümde onlardan daha fazla mı FPS alıyoruz.

Bir de DDR5 olunca ne oluyor.

Soğutma konusunda vb. şeylerde daha iyi ASUS ROG. DDR5 DDR4 göre çok daha yeni ve çok daha fazla performans verir.

Şimdi R7 5800x3D alsam yayın açsam ne olur?

Çok mu drop yerim.

Yemezsiniz hocam. Fakat 8 ve 12 çekirdek arasında 4 çekirdek fark var yayınlar daha iyi olur.

Ama ben Gigabyte'nin soğutmasına laf söyletmem. Ekran kartı bu kalsın ben sonuna kadar Gigabyte'a güveniyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
şimdi r9 5900x ile r7 5800x3d arasında 4 çekirdek var ama açarmısınız mesele böyle böyle olur gibi çünkü 3d efsane oyun deneyimi sunuryor

ben gigabytede tmm dır hocam sağol ama bir bakıcam

Yeni konular

Geri
Yukarı