RTX 3080 Ti R7 5800x3D sistem alınır mı?

bende öyle düşündüm nisanda çıkacak ama daha pahalı olcak ve benim max bütçe bu bi de 30k lık yayın ekipmanı fln aldım

eğer iyi bir fiyata gelirse 7000 serisine bakabilirim olmazsa 5900 alıcağım o zman tşk ederim bu arada kasa önerisi yaparsanız sevinirim

Bende öyle düşündüm nisanda çıkacak ama daha pahalı olacak ve benim maksimum bütçe bu bir de 30klık yayın ekipmanı falan aldım.

Eğer iyi bir fiyata gelirse 7000 serisine bakabilirim olmazsa 5900 alacağım o zman teşekkür ederim bu arada kasa önerisi yaparsanız sevinirim.

Zaten 5900X vs 5800x3D konuları var oralardanda bakabilirsin. Yayın vb. şeylerde çok çekirdek önemli. Sadece oyun ise 5800x3D alabilirsin düşünmeden.

Tm teşekkür ederim kasa? Gamepower'in çok fanlı kasası var o olur mu acaba uyar mı sizce?

Gamepower önermem. Corsair ASUS Cooler Master vb. kasalardan öneririm. Bunun için ayrı bir konu açabilirsiniz. Ve ayrıyeten @messinicocugu hocam 50 k ya size mükemmel bir PC toplayabilir. Onunda seçeneğini bir görün derim.

Öncelikle merhaba.
Arkadaşlar şimdi olayı söyleyeyim PC alacaktım ve bir tane buldum hazır sistemler ucuz olur diye ondan baktım sonra kasayı değiştirmişler ve adam 3070 Ti R9 5900X e 600 wat PSU öneriyor kasa içinde olduğu için değiştiremedim de ben de yine konu açmıştım bir arkadaş sağ olsun bileşen attı ben de onları biraz kafama göre değiştirdim ve size yazacağım ama kasa lazım iyi ve ekran kartının vs. sıkışmayacağı ferah olacak ve mesh olursa iyi olur mir kasa önerir misiniz ve PC bileşenlerinde sizin "bu böyle olsa daha iyi olurdu" diyeceğiniz şeyler varsa yazın inanın ki sizin yorumlarınız benim için değerli (bu arada kasa 3000-4000 civarı olursa iyi olur veya ben çok iyi bilmiyorum hocam şunu unutmuşsun yoksa PC çalışmaz gibi şeyleri de yazarsanız sevinirim)

Hocam sistemin güzelmiş ama bazı eksiklikler var o SSD fazla iyi değil benim attığıma bir bak istersen okuma yazma hızı falan çok hızlı
soğutuculu SSD indirime de girmişken normalde pahalı bir SSD;

Attığınız sıvı soğutma güzelmiş buna da bakmanızı öneririm;

PSU olarak bunu öneririm;

3080 Ti güzelmiş ama üstüne biraz daha ekleyip 3090'a bakmanı öneririm;

Anakart olarak şunu öneririm daha iyi ve indirimde;

Ram konusunda bunu öneririm;

İşlemci ise gayet güzel.

Hocam sistemin güzelmiş ama bazı eksiklikler var o SSD fazla iyi değil benim attığıma bir bak istersen okuma yazma hızı falan çok hızlı.
Soğutuculu SSD indirime de girmişken normalde pahalı bir SSD;

Attığınız sıvı soğutma güzelmiş buna da bakmanızı öneririm;

PSU olarak bunu öneririm;

3080 Ti güzelmiş ama üstüne biraz daha ekleyip 3090'a bakmanı öneririm;

Anakart olarak şunu öneririm daha iyi ve indirimde;

RAM konusunda bunu öneririm;

İşlemci ise gayet güzel.

Hocam MSI kötü mü SSD'lerde? Ben şahsen MSI kötü olduğunu düşünmüyorum. Ama SSD Samsung 980 Pro gibi bir SSD olursa güzel olabilir.

Kanka yazdığın SSD 7000. 5500 benimki de öyle.
Kanka RAM'ler neden 3600 MHz? 4000 daha iyi değil mi?
PSU biraz pahalı.

Kanka ben 980 Pro'ya baktım 6900-5000 veriyor. Bu daha iyi değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
1.si kanka yazdığın SSD 7000 5500 benimki de öyle.
2.si kanka RAM'ler neden 3600 MHz 4000 daha iyi değil mi?
3.PSU biraz phalaı.

Kanka ben 980 Pro'ya baktım 6900 5000 veriyor bu daha iyi değil mi?

RAM'ler 32 GB çok daha iyi şahsen arka planda daha fazla uygulama açarsın. MSI güzel bu arada ben şahsen Samsung çu olduğum için yazdım😂

Geri
Yukarı