RTX 3080 ve i9-10900K sistem için 850W güç kaynağı yeterli mi?

Fazla bile. Tüketimi karşılaması açısından 650 Watt yeterli olur yalnız GPU güç girişi için yeterli 8 pin çıkışı olduğundan emin ol PSU'yu alırken. Firmaların ürünlerine göre güç beslemesi ihtiyacı değişebiliyor, çift 8 pin güç beslemesi isteyen bir model çıkarsa (bakmadım) sorun yaşamayasın.

10900K ile 3090 maksimum yükte 780W güç tüketiyorlar di diye hatırlıyorum. Bu durumda 3080 ile 850W güncel bir PSU yeterli olacaktir. Guncel 850W PSU'larin neredeyse hepsinde yeterli güç girişleri var diye biliyorum siz yine de almadan önce bir teyit ettirirsiniz.

Fazla bile. Tüketimi karşılaması açısından 650 Watt yeterli olur yalnız GPU güç girişi için yeterli 8 pin çıkışı olduğundan emin ol PSU'yu alırken. Firmaların ürünlerine göre güç beslemesi ihtiyacı değişebiliyor, çift 8 pin güç beslemesi isteyen bir model çıkarsa (bakmadım) sorun yaşamayasın.
10900K ile 3090 maksimum yükte 780W güç tüketiyorlar di diye hatırlıyorum. Bu durumda 3080 ile 850W güncel bir PSU yeterli olacaktir. Guncel 850W PSU'larin neredeyse hepsinde yeterli güç girişleri var diye biliyorum siz yine de almadan önce bir teyit ettirirsiniz.

Overclock yapıldığında 10900K 310W civarı çekiyor, RTX 3080 Gaming X Trio da yük altında 400W çekiyor.

850W genel anlamda yetecektir ancak ben 1000W alabiliyorsanız alın derim.

Overclock yapıldığında 10900K 310W civarı çekiyor, RTX 3080 Gaming X Trio da yük altında 400W çekiyor.
Peki kullanıcı açısından hangi senaryoda hem işlemciye tam OC yapılacak hem de her ikisi birden %100 güç çekecek şekilde kullanılacak? Bu arada 10900K güç tüketimi gözümden kaçmış, normal şartlarda 700 Watt "fazlasıyla" yeter derdim.

Tek GPU tek işlemcili sistemler için 1500 Watt önerelim o zaman bundan sonra. SLI GTX 980 Ti ile 600W güç çıkışı olan UPS bile kapanmadan sistemi açık tutacak yeterli gücü verebiliyordu, @Asım Demir 8700K (OC) + 1080 Ti'ı çoğu oyunda 450 Watt ile bile besleyebiliyordu sadece bir oyunda yetersiz kaldığı için PSU değiştirme yoluna gitti. Reel güç tüketimleri o her şeyi sonuna kadar zorlayan testlerdekinden daha düşük oluyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı