RTX 3080 ve R7 5800x3D sistemde oyunlar takılıyor

flashaa

Zeptopat
Daha fazla  
Selam, öncelikle RTX 3080 10 GB, Ryzen 7 5800x3D, 8 GB RAM var. Sistemimin iyi olmasına rağmen bazı oyunlarda genellikle drop yiyorum, FiveM gibi. Sebebi nedir, yardımcı olursanız sevinirim.

3600'e yükseltip para harcamana gerek yok. Aradaki fark çok minimal olacak. Onun yerine aynı çip olan 16 gb RAM al. 24GB işini görecektir. Aradaki fiyat farkı senin için önemsizse yükseltebilirsin tabi 3600 16gbx2 olacak şekilde.
fiyat sıkıntım çok yok oyüzden 2x32 3600mhz lik düşünüyorum.

Sebebi bariz şekilde RAM. Bu devirde 8GB artık yetersiz. En az dual channel (çift kanal) 16GB RAM lazım. O bile artık zar zor yetiyor. Aynı sistem bende var. 16GB yetmiyor diye 32'ye yükseltmiştim.

Yardımın İçin çok teşekkür ederim:) Umuyorum problem düzelecektir.
Sebebi bariz şekilde RAM. Bu devirde 8GB artık yetersiz. En az dual channel (çift kanal) 16GB RAM lazım. O bile artık zar zor yetiyor. Aynı sistem bende var. 16GB yetmiyor diye 32'ye yükseltmiştim.
Anakart olarak MSİ B350 PC MATE var ama max kaç mhz desteklediğini bilmiyorum ona göre ram alicam ama bilgin varmıdır max kaç mhz desteklediğine? @Görkem Umut

Anakart olarak MSI B350 PC Mate var ama Max kaç MHz desteklediğini bilmiyorum ona göre RAM alacağım ama bilgin var mıdır Max kaç MHz desteklediğine? @Görkem Umut

3200 MHz destekliyor en fazla. Bence anakartı da değiştirme zahmetine girmek yerine doğrudan RAM alıp macun temizliği ile problemi çözebilirsin. Ama anakart da bütçeye sıkııntı yaratmayacaksa, bi bütçene göre anakart bulalım.

Geri
Yukarı