RTX 3080 ve R9 5900X sistem ne kadar eder?

phenex

Hectopat
Merhaba,
Arkadaşlar aşağıda özelliklerinden bahsettiğim sistemim 2. el ne kadar eder? Parça parça satmak daha mı mantıklı olur, bu şekilde piyasa değerini alabileceğimi düşünmüyorum. Parçaların her biri özenle seçildiği için kendi başlarına sınıfları arasında en iyilerinden olduklarını düşünüyorum. Parçaların şuanki en dip fiyat aralıklarını da yanlarına ekliyorum.

GPU: MSI Suprim X RTX 3080 - Kart LHRsizdir. Şuan piyasası ne kadar emin olamadım, 25K-30K bandında sanırım.
CPU: AMD Ryzen 9 5900x - 8K-9K aralığında.
Anakart
: ASUS ROG Strix X570-E Gaming - 6.3K-7K aralığında.
Sıvı Soğutucu
: Corsair iCUE H150I Elite Capellix - 3K-4K aralığında.
RAM
: G.SKILL TridentZ Neo 32Gb (2x16) 3600 Mhz - 4K aralığında.
SSD
: Samsung 980 Pro 1TB - 3K aralığında.
Kasa
: Fractal Design Define S2 Vision RGB - 3.5K -4K aralığında. Kasa markası ve soğutması çok kaliteli, Türkiye'de yeteri kadar popüler değil ama sağlam bir marka.
PSU: Corsair AX850 80+ Titanium Sertifika FULL MODUL En tepe model PSU - Şuan stoklarda yok fakat minimum 4.5K civarında. PSU Titanium sertifika yani en tepe modeli.

Bu bilgisayarı ayrıca Sinerji, İtopya, Vatan gibi PC toplama sitelerinden topladığımda fiyatları da ortalama 60K civarı gözüküyor.
toplama.png

Sistemi bu şekilde bütün halde satmam biraz zor gibi gözüküyor, ürünlerin hepsi TR garantili ve kutuları, faturaları duruyor. %15 bir değer kaybıyla düşünürsem 50K civarı satmak istiyorum. Bunun için sizce parçaları tek tek mi satmalıyım sistemi bozup? Bu sisteme 2. el sizce ne kadar değer biçebilirim?

Parça parça daha yüksek fiyata gider diye düşünüyorum direkt olarak sistem halinde satarsan uzun sürecektir benim baktığım kadarıyla gerçek satış fiyatı 44-48k ama sistem sizin isterseniz 50k fiyatada koyabilirsiniz.
Hocam 48K belki kabul edilebilir ama 44K'yı nasıl hesapladınız bana pek mantıklı gelmedi.
Hocam LHR'siz kartlar altın değerinde:)
Şuan 2. el satış fiyatı LHRsiz ne kadar bilginiz var mı acaba?

Ekran kartı hariç diğer parçalarda istediğiniz fiyatları yakalamanız zor ve uzun süre alabilir hocam. 2.elde pahalı kasa ve anakartlar özellikle çok düşürülüyor gözlemlediğim kadarıyla.

Ekran kartı hariç diğer parçalarda istediğiniz fiyatları yakalamanız zor ve uzun süre alabilir hocam. 2.elde pahalı kasa ve anakartlar özellikle çok düşürülüyor gözlemlediğim kadarıyla.
Parça satışı yaparsam kasa fiyatında sorun yaşayacağımı düşünüyorum, haklısınız. Ama işlemci, soğutucu, RAM gibi şeylerin yoracağını sanmıyorum.

Kasa soğutucu ve psu'nun 2. el satışları yoktu sadece, onlar için de fazladan 6k ekledim. Diğer parçalar ile toplayınca ekran kartı hariç 20kya toplanıyor sistem sahibinden üzerinden. Bu dediğim 3 parça da sıfır olacak. Kartınızı alacak kişiler oyuncular olmaz, mining kullanıcları olacak. Suprim x modellerinin bellek padleri sıkıntılı, gaming x trio ve ventusta da böyle. O nedenle orda da bi dezavantajınız var. Yine tr garantili evga 3080 var lhr'siz, 23.000 yazmış ona da. Bunların hepsini toplayınca 43k ediyor. O da bu 2. el ilanlar bu fiyatlardan satılırsa. Çoğunun üzerinden 1 haftadan uzun süre geçmiş. İlanlar İstanbulda bu arada, belki diğer illerde daha ucuzları vardır.

Evet parçaları tek tek satsam 2. elden minimum 20-21-22K civarı, burada belirleyici faktör ekran kartı bedeli. Ondan emin olamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı