RTX 3080 ve RTX 2080 Ti 1080P performans farkı

Henüz testleri yapılmadı. Yakın zamanda teknoloji kanallarına test kartları dağıtırlar. Fakat çok daha güçlü olacağı kesin.

Sanırım 3090 Ti kartı 2080 Ti kartından neredeyse 2 kat fazla performans veriyor diye duydum. Acaba bu doğru mu? Değilse beni düzeltin lütfen.

O kartlar 1080p'de kullanılmaz. Minimum 2K'da kullanmanız gerek ki darboğaz olmasın. Arada 10-20 FPS arasında fark olur diye düşünüyorum.
Kullanılmaz mı? Bütün büyük yayıncılar e sporcular bu tür kartları 1080p veya daha alt çözünürlükte kullanıyor. Örnegin 2080 ti gibi kartı. Darboğaz yaşayanıda görmedim. Sonuçta bu kartı alıp 6600k takmayacağım sisteme.
Sanırım 3090 Ti kartı 2080 Ti kartından neredeyse 2 kat fazla performans veriyor diye duydum. Acaba bu doğru mu? Değilse beni düzeltin lütfen.
3090 ti diye bir kart tanıtılmadı dostum.

O kartlar 1080p'de kullanılmaz. Minimum 2K'da kullanmanız gerek ki darboğaz olmasın. Arada 10-20 FPS arasında fark olur diye düşünüyorum.
Saçma yorum, 9900K gibi işlemciler ile o kartı kullanırsan 1080p'de mükemmel değerlere ulaşırsın. Açıkçası competitive turnuva oyunları artık 2K'ya geçmiş değil ve geçecek gibi durmuyor. Haliyle insanlar 1080p'de deli gibi performans arıyor.

Kullanılmaz mı? Bütün büyük yayıncılar e sporcular bu tür kartları 1080p veya daha alt çözünürlükte kullanıyor. Örnegin 2080 ti gibi kartı. Darboğaz yaşayanıda görmedim. Sonuçta bu kartı alıp 6600k takmayacağım sisteme.
Rekabetçi oyunlar için 3070 kullanılabilir. 1080p 240hz monitör için iyi bir tercih olur hatta.
İşlemciniz de güçlü olursa darboğaz yaşamazsınız.
Kullanılmaz diyenlerin E-Spor turnuvaları hakkında pek bilgisi olmadığını düşünüyorum.

Rekabetçi oyunlar için 3070 kullanılabilir. 1080p 240hz monitör için iyi bir tercih olur hatta.
İşlemciniz de güçlü olursa darboğaz yaşamazsınız.
Kullanılmaz diyenlerin E-Spor turnuvaları hakkında pek bilgisi olmadığını düşünüyorum.
Aynen bende öyle düşünüyorum dostum. 10700k ile kullanacağım. 240 hz monitör alacağım. Pubg gibi oyunlarda ortalama 240 fps ile hala oynayabilecegimi sanmıyorum. Umarım yanılırım.
Saçma yorum, 9900K gibi işlemciler ile o kartı kullanırsan 1080p'de mükemmel değerlere ulaşırsın. Açıkçası competitive turnuva oyunları artık 2K'ya geçmiş değil ve geçecek gibi durmuyor. Haliyle insanlar 1080p'de deli gibi performans arıyor.
Bu forumda güçlü kartlar 1080p de oynanmaz en az 2 veya 4k’da oynanır diyen arkadaşlar bunu yazmaktan sıkılmadı. Aşağıda arkadaşın yazdığı gibi bu arkadaşlar rekabetçi oyunlardan bi haber. Herkesi single player oyun oynuyor sanıyorlar galiba. Bundan yıllar önce gtx 1080 aldığımda konumun altında bu kart 1080p de kullanılmaz yazıyorlardı. Artık bazı oyunlarda 1080p de o kart bile bana yetersiz geliyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı