RTX 3080 ve RTX 3090 fiyat benzerlikleri

I.Catalyildiz

Kilopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Yeni sistem parçalarımı ve ekran kartı seçimimi birkaç gün öncesinde yine burada tartışarak kararlaştırmıştım lakin stok konusunda ve fiyat konusunda biraz düşer mi umuduyla beklediğim için gerek yurt içi gerekse yurt dışı ekran kartı araştırmaları yapıyorum.

Dün gece bir şey fark ettim ki durum şundan ibaret;

ASUS ROG STRIX RTX 3080 OC fiyatı;

Bakınız

MSI RTX 3090 Gaming X Trio fiyatı;

Bakınız

Yani kafamdaki karışıklığın sebebinden dolayı ekran kartı siparişimi biraz bekletiyorum. Sizce durumlar ne olur? Ne yapmalıyım?

İşin garip tarafı sistem elimde ekran kartsız bir şekilde atıl vaziyette duruyor garibim bir ekran kartı seçipte karar veremedim bu fiyatlardan ötürü.

İki fiyatta gereksiz. Bu parayı vermeyin. Sahibinden'den bakın en azından yüz yüze satan illa olacaktır, 20K küsürlere 3090 alınabilir illa almak isterseniz ama o para da verilmez haberiniz olsun.

Hocam geçici olarak bir ekran kartı alın sistemi öyle kullanın. Fiyatlar normalleşince almak daha mantıklı. İşiniz acilse 3090 alınabilir ama, 3090'a 20bin TL'den fazla vermek bence mantıklı değil.

Şu an kullandığım dizüstü bilgisayarım olduğu için o sisteme hiç dokunmuyorum. Geçiçi ekran kartı ile kurulum yapıp testlerini yaptığım için ekran kartı satın alana kadar bekleyeceğim.

İki fiyatta gereksiz. Bu parayı vermeyin. Sahibinden'den bakın en azından yüz yüze satan illa olacaktır, 20K küsürlere 3090 alınabilir illa almak isterseniz ama o para da verilmez haberiniz olsun.
Sahibinden üzerinden kullanılmamış sıfır modellere de baktım. Lakin RTX 3080 için 23500 TL istiyorlar.

Sahibinden'de eğer 20.000 TL'ye 3090 varsa ben alırım valla elimdeki 3080'i satıp :D ASUS,MSI veya Gigabyte modellerini bulman o fiyatlara imkansız.

ROG Strix şuan 3000 serisinde en iyi AIB model ve bulunması gerçekten zor, MSI Gaming X Trio'da Suprim X serisinin bir alt modeli ve graphen arka plaka var, VRAM ısınma problemleri olan bir kart 3090 için, muhtemelen fiyatları o yüzden benzer.

Yani o paraya değmez bekleyin falan diyeceğim de bu ilan üzerinde düşünebiliyorsanız zaten maddi durumunuz oldukça iyi demektir. Ondan dolayı da alın gitsin diyesim geldi nedense.

Sahibinden'de eğer 20.000 TL'ye 3090 varsa ben alırım vallahi elimdeki 3080'i satıp :D ASUS, MSI veya Gigabyte modellerini bulman o fiyatlara imkansız.

ROG STRIX şu an 3000 serisinde en iyi aıb model ve bulunması gerçekten zor, MSI Gaming X Trio'da suprim X serisinin bir alt modeli ve graphen arka plaka var, VRAM ısınma problemleri olan bir kart 3090 için, muhtemelen fiyatları o yüzden benzer.

20.000 TL'ye 3090 değil 3080 var. :D sizinle daha önce diğer konuda konuştuktan sonra 5800X yerine 5900X i tercih edip bellekleri 4000MHz'den 3600e çektim. Yaklaşık 1 haftadır araştırma yapıyorum ekran kartı hususunda ve maalesef durumlar bu şekilde. Yani 3090 fiyatına 3080 almakta pek iç açıcı gelmiyor açıkçası. Kafayı yemek üzereyim şu anda :)

Yani o paraya değmez bekleyin falan diyeceğim de bu ilan üzerinde düşünebiliyorsanız zaten maddi durumunuz oldukça iyi demektir. Ondan dolayı da alın gitsin diyesim geldi nedense.

Maddi durumum çok şükür yerinde. Makine mühendisi olduğumdan dolayı ağır çizim ve render işlerimden dolayı da istiyorum bir nebze bu kartı lakin söylediğim gibi 3090 fiyatına 3080 biraz can sıkıcı.

Teknoloji mağazalarında stokta olarak belirtilmeyen ama aslında mevcut olan modeller var. Sistem toplayacak müşterilere öncelikli olarak sunuluyor. Örneğin RTX 3080 fiyatı 15-19 bin TL arası. Tanıdığınız vs. varsa sorabilirsiniz.

Geri
Yukarı